انتشار ویدیوی «مشروب‌خواری» اعضای حزب‌الله در سوریه

یکشنبه, ۱۹ام فروردین, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

فعالان شبکه‌های اجتماعی در کشورهای عربی، ویدیویی را پخش کرده‌اند که نشان می‌دهد شماری از شیعیان نزدیک به گروه حزب‌‌‌الله لبنان در رستورانی به‌نام «قصر النرجس» در دمشق سوریه، در کنار زنان بی‌حجاب، به رقص و شادی می‌پردازند.

در این ویدیو، علاوه بر کشیدن قلیان، لیوان‌های نیمه‌پری دیده می‌شود که گمان می‌رود حاوی نوشیدنی‌های الکلی باشد.

بهاء الیوسف خواننده این جشن، بارها نام زینب را به زبان می‌آورد و در شعر خود، می‌گوید که سرنوشت گروه «النصره»، شکست حتمی خواهد بود. به همین دلیل، مخالفان بشار اسد و حزب‌الله لبنان، با انتشار گسترده این ویدیو، افراد وابسته به حزب‌الله را به مشروب‌خواری در یک مراسم مذهبی متهم کرده‌اند.

ساعاتی پس از انتشار این ویدیو، شخصی که در ویدیو بیش از دیگران نشان داده شده است، با انتشار ویدیویی، درحالی‌که تصویر حسن نصر‌الله، دبیرکل حزب‌الله لبنان را پشت سر خود داشت، از شخص نصر‌الله عذرخواهی کرد و گفت: «جایی که در آن حضور داشتم، رستوران خانوادگی بوده و هیچ نوشیدنی الکلی در آن‌جا نبوده است».

او همچنین می‌گوید که این مراسم به‌مناسبت پیروزی بر مخالفان سوری در غوطه شرقی، برگزار شده است.

در هزاران کامنت‌ و نظری که کاربران شبکه‌های اجتماعی درمورد این ویدئوها نوشته‌اند، بسیاری، عذرخواهی او را «عذر بدتر از گناه» خوانده‌اند و حتی برخی از هواداران حزب‌الله هم به او حمله کرده‌ و عذرخواهی او را نپذیرفته‌اند؛ به‌ویژه ادعای او درمورد نبودن نوشیدنی‌های الکلی در مجلس، به‌شدت به استهزا گرفته‌ شده است.
از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.