نیویورک تایمز: بحران اقتصادی طبقه متوسط ایران را فقیر کرده است

جمعه, 7ام دی, 1397
اندازه قلم متن

سایت تلویزیون ایران فردا ـ روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از تهران می‌نویسد بحران اقتصادی ایران طبقه متوسط این کشور را به روز سیاه و فقر انداخته است.

نیویورک تایمز زندگی کاوه تیموری یک فروشنده وسایل کامپیوتری را مورد توجه قرار داده و می‌نویسد او حتی تا ماه گذشته نیز همراه زن و فرزندانش در یک آپارتمان شیک در تهران زندگی می‌کردند و ماشین آخرین مدل سوار می‌شدند. اما اکنون با بحران اقتصادی در کشور شغل و مغازه خود را از دست داده و در یک محله پایین شهر نزدیک یک آرامگاه زندگی می‌کنند و غذایشان بیشتر ساندویچ خانگی است.

به گفته نیویورک تایمز، این سقوط اقتصادی- اجتماعی کاوه تیموری و خانواده‌اش بیانگر سقوط طبقه متوسط و تحصیل‌کرده ایرانی است که اقتصاد ورشکسته ایران به‌همراه آورده است.

نیویورک تایمز می‌نویسد از یکسو سوءمدیریت و فساد مالی در ایران و از سوی دیگر تحریم‌های خارجی اقتصاد ایران را به ورشکستگی و سقوط کشانده است.

جواد صالحی- اصفهانی پروفسور اقتصاد در دانشگاه ویرجینیا می‌گوید: «تورم در ایران در حال حاضر ۳۵ درصد است و پول رسمی کشور بیش از ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. خروج آمریکا از برجام همه انتظارات و امیدها برای رونق اقتصادی در ایران را یک‌شبه بر باد داده است.»

کاوه تیموری به نیویورک تایمز گفته است: «اگر کسی به من می‌گفت که روزی زندگی من به این شکل در خواهد آمد، من به او می‌خندیدم.»

از: گویا

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.