جزئیاتی بیشتر از وضعیت «ویدا موحد» دختر خیابان انقلاب

سه شنبه, ۲۷ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
گزارش‌ها حاکی است که ویدا موحد پس از بازداشت شدن دوباره به دلیل اعتراض به حجاب اجباری به زندان قرچک منتقل شده و وضعیت مناسبی ندارد.

پیام درفشان وکیل ویدا موحد عصر روز یکشنبه ۲۶ فروردین در صفحه اینستاگرام خود جزئیات بیشتری را از شرایط موکلش عنوان کرده و گفته است که حال دختر کوچک خانم موحد به خاطری دوری از مادرش خوب نیست و ویدا موحد هم به خاطر بی قراری دخترش «اصلا حالش خوب» نیست.

این وکیل دادگستری همچنین هدف از اطلاع‌رسانی درباره وضعیت دختر خیابان انقلاب را « اطلاع افکار عمومی و رسانه ها» برای پیگیری اقدام غیرقانونی زندان در رابطه با ارسال نکردن نامه درخواست آزادی مشروط خانم موحد عنوان کرده است.

همچنین یک منبع مطلع به کمپین حقوق بشر ایران گفته است که خانم موحد بار دوم پس از بازداشت به بازداشتگاه وزرا منتقل و پس از چند روز به زندان قرچک ورامین فرستاده شده است.

بنابر این گزارش، «در حال حاضر ویدا موحد در بند زندانیان پرخطر این زندان نگهداری می‌شود و وضعیت مناسبی ندارد اما مانند سایر زندانیان بند عمومی حق ملاقات دارد.»

«ویدا موحد» در دی ماه سال ۹۶ با بالا رفتن از جعبه برق در خیابان انقلاب بدون حجاب و بر چوب کردن یک شال سفید به حجاب اجباری اعتراض کرد. پس از او دختران دیگری که به «دختران خیابان انقلاب» معروف شدند، در تهران و سایر شهرهای ایران در حرکتی مشابه به قانون حجاب اجباری اعتراض کردند.

اما جمهوری اسلامی با اعتراضات مدنی به قانون حجاب اجباری به شدت برخورد کرده است.

وزارت خارجه آمریکا و نهادهای حقوق بشری بارها در سالهای گذشته به برخورد شدید با معترضان به حجاب اجباری در ایران اعتراض کرده اند.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.