محروم از درمان؛ گزارشی از آخرین وضعیت پزشکی مجید اسدی در زندان رجایی شهر کرج

یکشنبه, ۱۲ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – مجید اسدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از بیماری‌هایی مختلفی از جمله مشکلات دستگاه گوارش، چشم و ستون فقرات رنج می‌برد. در حالی که با تشخیص پزشکان زندان، آقای اسدی باید در فواصل زمانی مشخص تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی در بیمارستان قرار گیرد، با کارشکنی مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان تاکنون ممانعت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید اسدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج علیرغم ابتلا به بیماری‌های مختلف از رسیدگی مناسب پزشکی و اعزام به بیمارستان خارج از زندان محروم مانده است.

یک منبع مطلع از وضعیت مجید اسدی در این رابطه به گزارشگر هرانا گفت: “آقای اسدی از مشکلات مختلف پزشکی رنج می برد، دستگاه گوارش وی به شدت آسیب دیده و به زخم معده، زخم اثنی عشر و التهاب روده مبتلا است. دردهای معده و درد دائمی در ناحیه شکم به مشکلی دائمی بدل شده است. از سوی دیگر التهاب شبکیه و عصب هر دو چشم که تاری دید، سیاهی رفتن چشم‌ها و بعضا سوزش و درد هم دو چشم را به همراه دارد نیز از جمله مشکلاتی است که آقای اسدی با آن مواجه است. به گفته پزشکان این مشکلات نیاز به درمان فوری و چک آپ ۳ ماهه توسط چشم پزشک دارد و در صورت تداوم بی توجهی به این بیماری احتمال کم بینایی و نابینا شدن او وجود دارد”.

این منبع نزدیک به آقای اسدی در ارتباط با مشکلات دیگر این زندانی افزود: “مجید اسدی از بیماری آنکیلوزان اسپوندیلیت یا همان التهاب ستون فقرات نیز رنج می‌برد. این بیماری پیش رونده است و در صورت بی توجهی باعث از کارافتادگی شخص می شود. درد دائمی در ناحیه کمر و پاها و همچنین خشکی کمر از جمله مشکلاتی است که به واسطه این بیماری آقای اسدی با آن مواجه شده و در این مورد نیز نیاز به چک آپ ۳ ماهه و شروع درمان دارد. به دلیل این بیماری همچنین دو مهره L3 و L4 در ستون فقرات دچار تغییر شکل شده و همزمانی این بیماری با دیسک کمر در مهره T7 باعث درد شدید در ستون فقرات وی شده است”.

علیرغم همه این مشکلات و نیاز جدی مجید اسدی به رسیدگی مناسب پزشکی و با وجود پیگیری های مکرر این زندانی و خانواده وی، همچنان از اعزام او به مراکز درمانی خارج از زندان جلوگیری می شود.

گفتنی است مجید اسدی ساعت ۱۰ شب ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ در منزل خانوادگی خود در کرج توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این زندانی در آذرماه سال ۹۶ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد. آقای اسدی هم‌اکنون در زندان رجایی شهر کرج به سر می‌برد.

با وجود تغییر دادیار ناظر بر زندان رجایی شهر، اعزام زندانیان سیاسی و امنیتی محبوس در این زندان به مراکز درمانی خارج از زندان کماکان با محدودیت روبرو است. هرانا پیشتر در گزارشی جدیدترین لیست و آخرین وضعیت زندانیان بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج را منتشر کرده بود.

این خبرگزاری پیش از این نیز از ادامه محرومیت دسته جمعی زندانیان سیاسی بیمار رجایی شهر کرج از دریافت خدمات درمانی خبر داده و به شرح وضعیت بیماری این زندانیان پرداخته بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.