منصوبان رهبر جمهوری اسلامی به جان هم افتادند؛ رئیس پیشین قوه قضائیه به فساد رئیس سابق اعتراض کرد! تحریم خامنه ای توسط آمریکا

یکشنبه, ۲۷ام مرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

صادق آملی لاریجانی که با حکم سیدعلی خامنه‌ای ده سال بر مسند ریاست قوه قضائیه جمهوری اسلامی نشسته بود با انتصاب به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، مورد حمله بخش دیگری از منصوبان رهبر جمهوری اسلامی قرار گرفته است، تا حدی که علیه او در صداوسیما نیز افشاگری می‌شود.

در آخرین مورد از افشاگری‌ها علیه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صحبت‌های محمد یزدی عضو شورای نگهبان و رئیس پیشین قوه قضائیه در جلسه‌ای منتشر شده که خطاب به لاریجانی می‌گوید: «رییس دفتری که ۱۰ سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند! آیا ارث پدرت بود؛ از کجا آوردی ساختی؟»

اشاره آقای یزدی به اکبر طبری، معاونت اجرایی حوزه ریاست قوه قضاییه در زمان ریاست لاریجانی است که گفته می‌شود بازداشت شده است.

چندی پیش علیرضا زاکانی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، اکبر طبری را «عنصر فاسدی» در قوه قضاییه خوانده بود که «دو رئیس قوه را بیچاره کرده است.»

صادق لاریجانی که در فهرست ناقضان حقوق بشر تهیه شده از سوی وزارت خارجه آمریکا حضور دارد، علاوه بر نقض حقوق بشر و شهروندی متهم به فساد گسترده مالی است. جالب این که محمد یزدی، رئیس پیشین قوه قضائیه و دیگر منصوب مستقیم آیت‌الله خامنه‌ای در حالی به فساد لاریجانی اشاره می‌کند که خود نیز متهم به نقض حقوق بشر و فساد مالی است.

این موضوع مورد اشاره کاربران بسیاری در شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و این جنگ منصوبان رهبر جمهوری اسلامی را یک دعوای داخلی قدرت و مبارزه‌ای نمایشی با فساد توصیف کرده‌اند.

نمونه‌هایی از واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را در ادامه می‌بینید:

 
AKBARIN@MJ_Akbarin
 

ماجرای حمله به کاخ‌سازی زمانی جالبتر می‌شود که بدانید دفتر یزدی (رئیس جامعه مدرسین) دقیقا مقابل مدرسه علمیه ولی‌عصر (یا همان کاخ لاریجانی) قرار دارد؛ هر دو در خیابان معلم قم. یعنی خشت خشت آن جلوی چشم یزدی بالا رفته. ولی تازه یادش آمده بپرسد با کدام پول!

۲۸۷ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 
 
 
Mehdi Mahdavi Azad@MahdaviAzad
 

محمد یزدی که طبق اسناد پالیزدار دو اتهام کوچکش این است که لاستیک دنا را بالا کشیده و ۳هزار هکتار زمین در بهشهر را در اختیار حمید جانش گذاشته، به صادق لاریجانی حمله کرده پول آن کاخی که به اسم حوزه علمیه ساخته ای را از کجا آوردی؟!
شما اما باور کنید هدف مبارزه با فساد مالی است.

۱۴۵ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 
 
 
hesam boali@BoaliHesam
 

فاسدتر از صادق لاریجانی اونیه که ده سال اینو گذاشت رییس قوه قضاییه.

توییت‌های دیگر hesam boali را ببینید
 
 

ایالات متحده آمریکا بارها به وجود فساد در حکومت جمهوری اسلامی اشاره کرده است، از جمله وزارت خارجه آمریکا در پیامی توئیتری به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد به ثروت حاکمان ایران و فساد دستگاه حکومتی جمهوری اسلامی اشاره کرد.

در این توئیت که ۱۸ آذر ۱۳۹۷ منتشر شد، آمده بود: «با تاسف برای مردم ایران، حکومت آنها مملو از ریاکاران فاسد است. یکی از آنها آیت الله خامنه ای است که یک صندوق سرمایه معاف از مالیات با میلیاردها دلار ثروت دارد.»

در نهایت رئیس جمهوری آمریکا تیر ماه امسال آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، و هشت فرمانده ارشد نظامی را هدف تحریم های اقتصادی قرار داد.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.