صدای مازیار ابراهیمی صدای همه ماست؛ یادداشت یک متهم دیگر پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای

جمعه, ۱ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

یکی از متهمان دیگر در پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای که بازداشت و تحت شکنجه قرار گرفته است پس از انتشار سخنان «علی ربیعی» سخنگوی دولت در مورد دلجویی و عذرخواهی از بازداشت شدگان و متهمان این پرونده نسبت به این سخنان واکنش نشان داد. او که به دلایل امنیتی و بدلیل فشارهای وارد شده از سوی نهادهای امنیتی بر خود و خانواده‌اش نمی‌خواهد نامش فاش شود در این یادداشت می‌نویسد: «مازیار ابراهیمی تنها نیست ، مازیار صدای ۱۰۶ مظلوم و بیگناهی است که ۲۶ ماه تحت شدیدترین و بدترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفتند تا به اجبار تن به اعتراف اجباری و خواسته های کسانی بدهند که حفظ امنیت ملی کشور در دستان آن‌هاست.»

متن کامل این یادداشت  که ساعاتی قبل در اختیار ایران وایر قرار گرفته است را در ادامه می‌خوانید.

***

مازیار تنها نیست

مازیار ابراهیمی تنها نیست ، مازیار صدای ۱۰۶ مظلوم و بیگناهی است که ۲۶ ماه تحت شدیدترین و بدترین شکنجه های روحی و جسمی قرار گرفتند تا به اجبار تن به اعتراف اجباری و خواسته های کسانی بدهند که حفظ امنیت ملی کشور در دستان انهاست
این صدای همه ماست ، صدایی که پنج سال گوش شنوایی برای ان وجود نداشت و حتی نزدیک ترین اشخاص و خانواده هایمان از درک و قبول این فاجعه عاجز بودند.
مازیار صدای افرادی ایست که پس از ۵ سال به علت فشارهای امنیتی و تعهدهای کتبی متعدد و احضار ها و بازجویی ها از همه افراد خانواده ها جرات بیان این موضوع را حتی در خواب هم نداشتند و ترجیح دادند در سکوت کامل با همه دردهای فیزیکی و روحی و مشکلات دیگر به زندگی خود ادامه دهند

جناب اقای ربیعی ، سنخگوی محترم دولت ، لطفا بفرمایید منظور شما از دلجویی چیست و ایا میشود با یک عذر خواهی این همه درد را تسکین داد و روز های رفته و سلامتی و مشکلاتی بسیاری که برایمان بوجود امد را جبران کرد . ایا منظور شما از دلجویی و عذرخواهی ان تهدید ها و تعهد ها و فشار های قبل و بعد از ازادی است ؟
شما فرمودید افرادی هم اعتراف کردند و درست بوده ان اشخاص کجا هستند و اگر درست بوده چرا محاکمه و مجازات نشدند و اخبار انها در رسانه ها منعکس نشد .
شما فرمودید کارشناس این پرونده کارشناس ضد جاسوسی نبوده و کارشناس حوزه دیگری بوده ، سوال اینجاست ایا یک نفر کارشناس پرونده ۱۰۷ نفر بوده یا افرادی دیگری هم مسئول بودند ، ایا این کارشناسان مسئول بالاتری نداشتند که تخصص داشته باشد و بر موضوع ضد جاسوسی اشراف داشته باشد ، ایا از کارشناسان حوزه کشاورزی و نباتات در پرونده ضد جاسوسی استفاده شد که چنین فاجعی رقم خورد .
من به شما عرض میکنم به گفته بازجویان این پرونده بزرگترین پرونده جاسوسی در تاریخ جمهوری اسلامی بود که همه مسئولین با افتخار از ان صحبت میکردند و افراد زیادی در قوه قضاییه و وزارت اطلاعات و بیت رهبری و سپاه پاسداران و… از جزئیات پرونده اگاه بودند و قطعا حداقل یک کارشناس خبره ضد جاسوسی در میان انها وجود داشت ،این اعترافات صرفا مربوط به پرونده ترور شهدای هسته ای نبود و متهمین به موارد زیادی اعتراف کردند و کسی سوال نکرد از ۱۰۷ نفر عضو تیم تروریستی متهم به ترور و بمب گذاری و …. بعد از این مدت بازجویی و تفتیش منازل و غیره ایا یک تیرکمان ساده از یکی از انها کشف شد ؟
ایا با این وسعت عملیات ها که گفته شد، نیازی به سلاح و مهمات و ابزارهای مخابراتی و … نبود ؟
چطور در دستگیری اشرار یا سارقین بلافاصله فیلم دستگیری انها با نمایش ابزار الات و قمه و چاقو و سلاح از صدا و سیما پخش میشود ولی در مستند ترور چیزی نمایش داده نشد .

مازیار صدای همه ما است ، هنوز اثار شکنجه های شدید روحی و جسمی و… همراه ماست . یا در ان زیر زمین مخوف در زیر شکنجه بودیم یا در سلول از صدای وحشتناک شکنجه دیگران بخود میپیچیدیم و زجر میکشیدیم و میدانستیم بعد او نوبت یکی از ماست .هنوز صدای بازجو را به خاطر دارم که میگفت حفظ نظام از اوجب واجبات است و با خواندن ایه قران مرا زیر ضربات مشت و لگد قرار میداد و بعد بازجویی را شروع میکرد ، اینها گوشه ای فشار هایی است که بر ما وارد امده .

مازیار تنها نیست؛ مازیار صدای ۱۰۶ نفر است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.