ارسال دو ابلاغیه از دادگاه کیفری و انقلاب برای اسکندر لطفی، معلم و فعال صنفی مریوانی

یکشنبه, ۳ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان وایر- اسکندر لطفی، بازرس «شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران» در دو ابلاغیه جداگانه به دادگاه کیفری و انقلاب شهرستان سنندج احضار شده است.

در ابلاغیه‌ اولی که برای این عضو هیات مدیره «انجمن صنفی معلمان استان کردستان» (مریوان) ارسال شده وی باید در روز ۲۶ شهریورماه سال جاری به شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان سنندج مراجعه و خود را معرفی نماید. در ابلاغیه دوم این معلم مریوانی وی باید برای پاسخ به اتهامات «نشر اکاذیب در فضای مجازی» و «تبلیغ علیه نظام» روز ششم مهرماه سال جاری به شعبه ۱۰۴ دادگاه کیفری شهرستان سنندج مراجعه نماید.

در ابلاغیه‌ای که برای این فعال صنفی معلمان از طرف دادگاه انقلاب ارسال شده، اتهامات وی ذکر نشده اما بر اساس اخبار موجود، او در این پرونده با اتهام «تجمع و تبانی به قصد براندازی» و «اخلال در امنیت ملی» روبرو شده است. در احضاریه‌ای که پیشتر برای اسکندر لطفی از سوی دادگاه انقلاب ارسال شده بود نیز بر خلاف «رویه قانونی اعلام دلیل احضار بصورت کتبی»، علت احضار تنها «دفاع از اتهامات انتسابی» آمده بود.

«اسکندر لطفی»، روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه سال جاری، به دنبال شکایت اطلاعات سپاه کردستان، در شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج تفهیم اتهام شده بود. در جلسه بازپرسی این عضو هیات مدیره «انجمن صنفی معلمان استان کردستان» (مریوان) در شعبه دوم بازپرسی دادگاه انقلاب سنندج، اتهام‏های «اجتماع و تبانی علیه نظام»، «تشویش اذهان عمومی» و «نشر اکاذیب» به وی تفهیم شده است. قاضی شعبه بازپرسی نیز با صدور قرار کفالت ۴۰ میلیون تومانی، تا تشکیل دادگاه دستور آزادی وی را صادر کرده است.

در پی احضار «اسکندر لطفی» فعال صنفی کانون معلمان ایران به دادگاه، چهارشنبه ۳۰ مردادماه جاری جمعی از معلمان شهر مریوان به حمایت از او و سایر معلمان زندانی پرداختند.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.