منتشر کننده لیست دوتابعیتی ها در سوئد پناهنده شد!

یکشنبه, ۳ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

ایران بریفینگ / دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج که به همراه تیم ظریف عازم تور اروپایی شده بود همراه تیم بازنگشته است. گفته می‌شود فاضل در استکهلم سوئد پناهنده شده است.

دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای موج، در حالی که به همراه تیم وزارت خارجه برای پوشش خبری سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به چهار کشور اروپایی عازم ماموریت شده بود، در دومین ایستگاه این تور اروپایی، سوئد، ماندگار شده و از تیم خبرنگاران جدا شده است.

گفته میشود امیرتوحید فاضل از فرصت ماموریت کاری استفاده کرده و در سوئد پناهنده شده است.

این خبرنگار ساعاتی پیش، بدون تکذیب یا تایید شایعات مربوط به پناهندگی اش در سوئد در توییتر خود نوشت: هر کسی حق دارد برای زندگی خود تصمیم بگیرد. هیچ کس از آینده خبر ندارد. تنها کوته مغزانند که بدون اطلاع حرف می‌زنند.

پناهنده شدن احتمالی این خبرنگار از او برای بسیاری از فعالان رسانه ای و افکار عمومی اهمیت دارد که او منتشرکننده فهرست جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بود که در آن، احتمال دوتابعیتی بودن برخی از اعضای دولت ایران از جمله حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، سعید نمکی، وزیر بهداشت و معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده مطرح شده بود.

کریمی قدوسی خواستار آن شده بود که احتمال تابعیت دوگانه یا اقامت خارجی ۴۵ نفری که در این فهرست نامشان ذکر شده، بررسی شود.

احسان بداغی، خبرنگارپارلمانی روزنامه ایران، در توئیتر نوشت: «کریمی قدوسی روز اول مرداد لیست کذایی دوتابعیتی‌ها را برای انتشار به خبرنگار مورد اعتمادش که دبیر سیاسی خبرگزاری اصولگرای «موج» بود، داد. درست روز آخر همان ماه یعنی ۳۱ مرداد، همان خبرنگار در جریان سفر ظریف به سوئد، پناهنده این کشور شد.»

احسان بداغی همچنین  به فاضل نوشته است که «شما صرفا برای زندگی خودت تصمیم نگرفتید. می‌دانید برای تیم همراه آقای ظریف و خود وزارت خارجه چه زحماتی ایجاد کردید؟ می دانید کار شما زمینه‌ساز و بهانه چه محدودیت‌های جدیدی برای کار خبرنگاران در وزارت خارجه خواهد شد؟»

هنوز وزارت امورخارجه ایران یا دیگر نهادهای جمهوری اسلامی نسبت به خبرعدم بازگشت دبیر سیاسی خبرگزاری موج به ایران، رسما واکنش نشان نداده‌اند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.