خودکشی پنج دختر طی ۱۰ روز در ایران

دوشنبه, 14ام بهمن, 1398
اندازه قلم متن

 

چهار دختر نوجوان و یک دانشجوی دختر طی یک ۱۰ روز گذشته در ایران دست به خودکشی زدند.

خبرگزاری هرانا،‌ رسانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،‌ روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه گزارش داد که یک دختر نوجوان ۱۵ ساله در رضوانشهر گیلان با پریدن از یک پل عابر پیاده دست به خودکشی زد. او پس از انتقال به بیمارستان تحت درمان قرار گرفته است.

پیش از این نیز روز شنبه خبرگزاری رکنا  گزارش داده بود که یک دختر ۱۵ ساله در شهرک بهاران سنندج در استان کردستان روز سه‌شنبه هشتم بهمن‌ماه خود را از طبقه پنجم یک ساختمان مسکونی به پایین پرتاب کرد و جان خود را از دست داد.

از سوی دیگر‌محمد میرزایی حیدری،‌ رئیس دانشگاه آزاد ایلام،‌ اعلام کرده است که یک دانشجوی دختر جوان در این دانشگاه پس از شرکت در آزمونی، روز جمعه ۱۱ بهمن‌ماه خود را از طبقه دوم ساختمان به پایین پرت کرد و با وجود انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

در یک مورد مشابه نیز روز سوم بهمن‌ماه دو دختر دانش‌آموز ۱۳ ساله در شهرستان دورود استان لرستان پس از اخراج شدن از مدرسه دست به خودکشی زدند. هرانا نوشته که مسئول حراست اداره آموزش و پرورش این شهرستان ارتباط خودکشی این دو دختر با فضای آموزشی را رد کرده است.

سازمان پزشکی قانونی ایران سهم نوجوانان ایرانی از خودکشی‌های سالانه را بیش از هفت درصد اعلام کرده است.

کارشناسان «تعارضات هویتی»، «افسردگی معالجه نشده»، «فشار گروه هم‌سالان»، «تقلید از تلویزیون و اعدام‌های خیابانی» و «ازدواج‌های اجباری» را از جمله دلایل خودکشی در بین نوجوانان ایران اعلام می‌کنند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.