خیابانی در تهران پس از دو سال به نام «محمدرضا شجریان» شد

یکشنبه, ۳۰ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

تغییر نام خیابان فلامک به اسم محمدرضا شجریان دو ماه و نیم پس از درگذشت این استاد سرشناس موسیقی صورت می‌گیرد.

خبرگزاری‌های ایران روز یکشنبه ۳۰ آذر خبر دادند که خیابان فلامک در منطقه دو تهران به نام «محمدرضا شجریان»، استاد درگذشته موسیقی سنتی ایران، تغییر یافته است.

این نامگذاری دو سال پس از آن صورت می‌گیرد که شورای شهر تهران تصویب کرد تعدادی از خیابان‌های تهران به نام شماری از چهره‌های علمی و فرهنگی کشور از جمله محمدرضا شجریان، سیمین بهبهانی، فروغ فرخزاد و هوشنگ ابتهاج تغییر یابد.

با این حال، عیسی فرهادی، فرماندار تهران، که از چهره‌های نزدیک به جبهه پایداری است تیرماه پارسال با این نامگذاری‌ها مخالفت کرد. روزنامه کیهان نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی نیز در یادداشتی به مخالفت با نامگذاری خیابانی به نام شجریان برخاست.

به‌دنبال این مخالفت‌ها، محسن هاشمی رئیس شورای تهران در نامه‌ای به شهرداری تهران خواستار تعویق این نامگذاری‌ها شد.

آقای هاشمی بعدا گفت که این موضوع منتفی نیست «بلکه از شهردار می‌خواهیم که در راستای اجرای هرچه بهتر این مصوبه، مدتی صبر کند و جای نگرانی هم نیست».

تغییر نام خیابان فلامک به اسم محمدرضا شجریان دو ماه و نیم پس از درگذشت این استاد سرشناس موسیقی صورت می‌گیرد. آقای شجریان ۱۷ مهر امسال پس از یک بیماری طولانی درگذشت.

او که از منتقدان جمهوری اسلامی بود بیش از یک دهه در ایران اجازه برگزاری کنسرت نداشت و در وقایع سال ۱۳۸۸ در واکنش به سخنرانی محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری وقت ایران، که معترضان را «خس و خاشاک» نامید، اعلام کرد که «من صدای همین خس و خاشاک هستم».

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.