سازمان حقوق بشر ایران: دو برادر نوید افکاری همچنان در انفرادی و محروم از تلفن هستند

شنبه, ۲۷ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

سازمان حقوق بشر ایران خبر داد که دو برادر نوید افکاری پس از چهار ماه همچنان در سلول انفرادی‌ و محروم از تماس تلفنی با خانواده‌شان هستند.

این سازمان حقوق بشری در گزارش روز جمعه ۲۶ دی ماه خود به نقل از یک منبع مطلع که نامش فاش نشده، اعلام کرد که نیروهای امنیتی آنان را «گروگان گرفته‌اند تا خانواده را کنترل کنند».

بر اساس این گزارش، وحید و حبیب افکاری از ۱۵ شهریور در سلول انفرادی‌اند و اجازه تماس تلفنی با خانواده خود را ندارند.

این منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «هر چند هفته یک بار اجازه ملاقات کابینی با خانواده را به ایشان [حبیب و وحید افکاری] می‌دهند و چون این ملاقات از پشت شیشه صورت می‌گیرد و گفت‌وگوها ضبط می‌شود، از شرایط دقیق آنها اطلاعی در دست نیست.»

نوید افکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های مرداد ۹۷، در تاریخ ۲۲ شهریور ماه و با وجود اعتراض‌های گسترده به صدور حکم اعدامش از سوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی، اعدام شد.

روز ۲۸ آذر نیروهای امنیتی پدر و برادر نوید افکاری را چند ساعت بازداشت کرده و سنگ قبر او را تخریب کردند.

در همین حال سازمان حقوق بشر ایران به نقل از یک منبع مطلع اعلام کرد که نیروهای امنیتی گفته‌اند: «ما تصمیم می‌گیریم که سنگ قبری باشد یا نه و روی آن چه چیزی حک بشود.»

بهیه نامجو و حسین افکاری، پدر و مادر نوید افکاری، در روز دوشنبه ۲۸ مهر ماه طی نامه‌ای که به محمد هاشمی، معاون دادستان شیراز و قاضی ناظر بر زندان با اعلام اینکه دو فرزند دیگرشان وحید و حبیب  از یک هفته قبل از اعدام نوید به سلول انفرادی منتقل شده و تحت شکنجه قرار گرفته‌اند، بر بازگرداندن فوری دو فرزندشان به بند عمومی تاکید کردند.

آنها از مقام‌های قضایی خواستند درباره شکنجه آنها به دست علی خادم‌الحسینی و گارد زندان، پاسخگو باشند.

با گذشت سه ماه از این نامه اما مقام‌های قوه قضاییه و زندان عادل‌آباد شیراز همچنان حبیب و وحید افکاری را در سلول انفرادی نگه داشته‌اند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.