نماینده دزفول در مجلس: ظلم استاندار به مردم خوزستان عامدانه است

سه شنبه, ۳۰ام دی, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

استان‌وایر– نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس ظلم استاندار به مردم خوزستان را «عامدانه» خواند و گفت:« مردم خوزستان تاوان بی‌تدبیری‌های استاندار را می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری «صبح ملت» احمد آوایی گفته است «برای نمونه می‌توان از سو تدبیر استاندار خوزستان درباره نزاع بر سر تابلوی ورودی شهرستان دزفول یاد کرد.»

به گفته آقای آوایی «بی‌تدبیری استاندار خوزستان در اجرای قانون و تامین امنیت»  موجب کشته شدن چند جوان و غارت دانشگاه صنعتی جندی شاپور شد.

نماینده مردم دزفول با اشاره به اینکه مشکلات مربوط به خوزستان باید از اولویت بالایی برای نمایندگان این استان در مجلس داشته باشد خوزستان را «منبع مولد ثروت کشور» خواند و گفت: «در خوزستان میلیون‌ها تن محصولات غذایی تولید می‌شود و می‌توانست مهمترین قطب صنایع غذایی در کشور و حتی  در غرب آسیا باشد اما به علت عدم سیاست‌گذاری کلان، مجبور است محصولاتش را با نازلترین قیمت به بازار عرضه کند و یا در مواقع مازاد تولید، آنها را دفن کند.»

او به مسئله پرمناقشه انتقال آب از سرچشمه‌های کارون در خوزستان به استان‌های دیگر نیز انتقاد کرد و آن‌ها تصمیمی «نابخردانه» خواند.

نماینده دزفول در توضیح این مسئله گفت: « انتقال آب خوزستان و برداشت بی‌رویه از سرچشمه‌های رودهای دز و کارون ممکن است مشکل کوتاه‌مدت تصمیم‌گیرندگان را حل کند، اما در درازت مدت منهدم کننده است.»

احمد آوایی گفت همه نمایندگان خوزستان وظیفه خود می‌دانند  که از هر کوششی در جهت جلوگیری از آنچه او «خیانت به نسل‌های آینده» ناامیده است دریغ نکنند.

انتقاد به عملکرد استاندار خوزستان مدتهاست که از سوی نمایندگان مجلس مطرح می‌شود.

مهرماه سال جاری «محمد مولوی» نماینده مردم آبادان با انتقاد از عملکرد استاندار خوزستان گفت که باید برای حل مشکلات خوزستان با مدیران بی کفایت برخورد شده و از سرمایه های استان در مسیر توسعه و تعالی این منطقه استفاده شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.