شهرستان خاش؛ کشته شدن یک سوختبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی

سه شنبه, 24ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – دوشنبه شب ۲۳ فروردین، به دنبال تیراندازی نیروهای نظامی در شهرستان خاش یک سوختبر کشته شد. در این رویداد ماموران حین تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی کرده که موجب واژگونی خودرو این شهروند شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز دوشنبه شب ۲۳ فروردین ۱۴۰۰، بر اثر واژگونی خودرو در پی تعقیب و گریز نیروهای امنیتی، یک شهروند در شهرستان خاش کشته شد.در این گزارش هویت وی محسن مرادزهی فرزند غنی عنوان شده است.

بر اساس این گزارش مأموران انتظامی در محل پایگاه مرصاد خاش نرسیده به دوراهی عباس‌آباد به سمت این شهروند تیراندازی کرده‌اند که پس از واژگونی خودرو، این شهروند جان باخته است.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۰ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۳۶ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۱۰۹ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۹ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۴ کولبر زخمی شدند و ۵ کولبر جان باختند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.