برنج ۱۰ کیلویی در اقساط سه‌ماهه؛ فروش قسطی غذا در ایران

پنجشنبه, ۳۱ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

استان‌وایر- وب سایت تجارت نیوز در گزارشی نوشته است که کاهش قدرت خرید مشتریان ایرانی باعث شده که فروش برخی اقلام غذایی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها اقساطی شود.

تجارت نیوز روز پنج‌شنبه ۳۱ تیر گزارش کرده است که در فروشگاه اتکا برنج ۱۰ کیلویی طارم که مبلغ کل آن ۳۶۰ هزار تومان است را با اقساط ماهانه ۱۲۰ هزار تومان به مردم می‌فروشند.

در گزارش تجارت نیوز آمده است که برخی تعاونی‌های متعلق به خودروسازان هم برنج و دیگر محصولات پروتئینی را به شکل اقساطی به مردم ارائه می‌دهند.

برنج عرضه شده در این طرح به صورت اقساط سه تا دوازده ماهه و محصولات پروتئینی به شکل اقساط سه تا شش ماهه و بدون پیش پرداخت عرضه می‌شود.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج نیز به کاهش شدید قدرت خرید مشتریان اشاره کرده و گفته است: با افزایش قیمت کالاهای خوراکی تقاضای مردم به صورت چشمگیر فروکش کرده است و همین کاهش تقاضا در آینده باعث شده بخشی از برنج‌هایی که در انبار وجود دارد، تاریخ انقضای آنها بگذرد و دیگر قابل مصرف نباشد.

او ادامه داده: از زمانی که ارز دولتی برنج حذف شده، بهای برنج خارجی به قیمت برنج ایرانی نزدیک شده و توان خرید برنج از سوی خانواده‌های ایرانی بسیار کمتر شده است.

در گزارش تجارت نیوز به گرانی سرسام‌آور برنج اشاره شده و آمده است که در حال حاضر قیمت یک کیسه ۱۰ کیلویی برنج ایرانی نزدیک به نیم میلیون تومان شده است و در فروشگاه‌های آنلاین یک کیسه برنج طارم به وزن ۱۰ کیلوگرم ۴۰۹ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

پیش از این، مسیح کشاورز، دبیر انجمن برنج گفته بود: «شیب تند افزایش قیمت‌ها موجب شده که پنج دهک جامعه توانایی خرید برنج را نداشته باشند و به خریدهای بسیار کوچک برنج روی آورند.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.