جادی، چهره مشهور حوزه‌ی تکنولوژی‌ بازداشت شد

چهارشنبه, 13ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

ایران وایر

«جادی»، چهره مشهور حوزه تکنولوژی‌های جدید و برنامه‌نویس امروز ۱۳ مهرماه توسط ماموران امنیتی با تهدید و ارعاب بازداشت شد.

یکی از اعضای خانواده «جادی» در اینستاگرام نوشت:« امروز ساعت ۲ زنگ در را زدند و گفتندکه نشتی علمک گاز داریم. وقتی رفتیم دم در، به ما حمله کردند. با زور و ارعاب و تهدید شوکر واسلحه وارد شدند. بدون نشان دادن حکم ورود به منزل یا حکم بازداشت. جادی را با خودشان بردند.»

«امیرعماد میرمیرانی» با لقب «جادی» چهره مشهوری فضای مجازی است. او کارشناسی برق، گرایش مخابرات از دانشگاه خواجه نصیر توسی، و کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی از دانشگاه علامه دارد.

جادی در زمینه برنامه‌نویسی و امنیت شبکه فعالیت می‌کند. او یکی از شاخص‌ترین مدرسان دوره‌های علمی با موضوعات «پایتون»،«بلاک‌چین و بیت‌کوین» ، «Lpic» و … است.

او همچنین پادکست مشهوری با عنوان «رادیو گیگ» دارد که از سال ۱۳۹۱ تولید می‌شود. جادی اغلب مواقع چه در پادکستش و چه در حساب‌‌ها کاربری خود در توییتر مشغول به آموزش در مورد امنیت شبکه و موضوعاتی از این دست بود. او حتی اخیرا در چند رشته توییت نکاتی درباره ایمن نگه داشتن اکانت توییتر نوشته بود.هنوز معلوم نیست به چه اتهامی جادی را دستگیر کردند.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.