تایید تلفات جمهوری اسلامی در اعتراضات سراسری دوازدهم آبان

جمعه, 13ام آبان, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری تسنیم مدعی شد که یک بسیجی در جریان اعتراضات مردمی در شهر لاهیجان کشته شده است

خبرگزاری تسنیم مدعی شد که یک بسیجی در جریان اعتراضات مردمی در شهر لاهیجان کشته شده است

«حمید پورنوروز» که «تسنیم» او را «بسیجی مدافع حرم» معرفی  کرده است، پنج‌شنبه شب ۱۲ آبان ماه در شهر لاهیجان با «سلاح سرد» به قتل رسیده است.

این خبرگزاری وابسته به سپاه‌پاسداران جمهوری اسلامی همچنین مدعی شده که «این بسیجی درحالی که همسر و کودک سه ساله‌اش همراهش بودند» مورد هدف قرار گرفته است.

همچنین روز گذشته خبرگزاری «فارس»، دیگر رسانه حکومتی جمهوری اسلامی ایران از کشته شدن یک بسیجی در درگیری‌های پیش آمده در مراسم چهلم حدیث نجفی در اطراف گورستان سکینه کرج  خبر داد.

این بسیجی « سید روح الله عجمیان» نام دارد و به ادعای «فارس» در «منطقه خرمدشت کرج با ضربات چاقو به کمر به شهادت رسیده است.»

تسنیم هم در گزارش دیگری اعلام کرد که در درگیری‌های روز گذشته شهر کرج ۵ مامور ناجا « مجروح شدند که حال دو نفر وخیم است.».

روز گذشته در مراسم چهلم کشته شدن حدیث نجفی در قبرستان سکینه کرج مردم معترض حضور گسترده‌ای داشتند. این جمعیت با شلیک گاز اشک‌آور و گلوله‌های ساچمه‌ای و جنگی مواجه شدند. شاهدان عینی با گرفتن ویدئو و بارگزاری آن در رسانه‌های اجتماعی هلی‌کوپترهایی را نشان دادند که یکی از آن‌ها به سمت مردم شلیک می‌کرد.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.