حامد اسماعیلیون: چاله‌ دفن جنازه‌ پوسیده جمهوری اسلامی را بکنیم

یکشنبه, 9ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

حامد اسماعیلیون: چاله‌ دفن جنازه‌ پوسیده جمهوری اسلامی را بکنیم

حامد اسماعیلیون، نویسنده و پزشکی که همسر و فرزندش را در جریان سرنگونی هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک‌های سپاه از دست داد با انتشار متنی از مخالفان جمهوری اسلامی خواست بر سر حداقل‌ها توافق کرده و «جنازه پوسیده» جمهوری اسلامی را دفن کنند.

اسماعیلیون در این متن با اشاره به اعتراضات سراسری ایران نوشته است: «از مشروطه تا امروز راه درازی آمده‌ایم و این سال، می‌تواند سالِ مهمی باشد تا بچه‌های ایران روزی در سایه‌ ایرانی آزاد، دموکراتیک و سکولار بزرگ شوند.»

این نویسنده ترس از تجزیه طلبی را غیرواقعی دانسته و خطاب به همه مخالفان جمهوری اسلامی نوشته است: «در کنار هم بایستیم. خوف استبداد در آینده را از خود دور کنیم. ترس تجزیه ایران را از کنار بگذاریم. این‌ ترس‌ها واقعیت ندارند.»

او افزوده است: «بر سر حداقل‌ها توافق کنیم و چاله‌ دفن این جنازه‌ پوسیده را بکنیم. تندیس پوشالی را بر زمین بیندازیم و ایران را در برابر اسلام سیاسی به پیروزی برسانیم. شدنی‌ست.»

حامد اسماعیلیون از جوانان و نوجوانانی که در اعتراضات اخیر و در طول ۴۳ سال حکومت جمهوری اسلامی جانشان را از دست دادند، یاد کرده و نوشته است: «ما زیباترین بچه‌های جهان را در خاک گذاشته‌ایم و باید به آن‌ها وفادار بمانیم. ما رقصنده‌های شورانگیز و صداهای پر از شور زندگی را به خاک سپرده‌ایم و باید به مرگ‌شان معنا ببخشیم.»

اسماعیلیون تاکید کرده است: «اگر جمهوری‌خواهیم، اگر پادشاهی‌خواه، اگر از اقلیت‌ها هستیم اگر از اقوام، اگر از مهاجرین هستیم و اگر از ماندگان در وطن، اگر راست و اگر چپ، اگر نویسنده اگر معلم، اگر هنرپیشه اگر ورزشکار، اگر متدین اگر بی‌خدا، همه نیک می‌دانیم که جمهوری اسلامی برای ما زمین سوخته‌ای باقی گذاشته است و هزاران جنازه که در خاک کرده‌ایم. بسیاری از اشتباهات گذشته تکرار نخواهد شد اگر منازعات سیاسی را به بعد از سرنگون کردن ماتَرَکِ ابلیس واگذاریم.»

او خطاب به همگان نوشته است: «کنار هم بمانیم تا سال ۴۵‌ام به عنوان سال پایانیِ این حکومت منحوس در تاریخ بماند.»

حامد اسماعیلیون یکی از چهرهای پرنفوذ و مورد اعتماد شهروندان داخل و خارج ایران است که در ماه‌های گذشته فعالیت‌های گسترده‌ای را در حمایت از اعتراضات سراسری ایران انجام داده است.

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.