سپاه پاسداران از کشته شدن دو عضو خود در حمله اسرائیل به سوریه خبر داد

شنبه, 11ام آذر, 1402
اندازه قلم متن

حساب روزنامه دولتی ایران در شبکه ایکس، تصویری از دو عضو کشته‌شده سپاه پاسداران منتشر کرده است

حساب روزنامه دولتی ایران در شبکه ایکس، تصویری از دو عضو کشته‌شده سپاه پاسداران منتشر کرده است

سپاه پاسداران روز شنبه، ۱۱ آذرماه، با انتشار بیانیه‌ای رسمی کشته شدن دو عضو خود در حمله اسرائیل به مناطقی از خاک سوریه را تأیید کرد.

این نهاد نظامی-امنیتی جمهوری اسلامی روز شنبه نام اعضای کشته شده خود در سوریه را محمدعلی عطایی شورچه و پناه تقی‌زاده عنوان کرده و در این بیانیه کم‌سابقه گفت که آنها «حین انجام ماموریت مستشاری» در حمله اسرائیل کشته شده‌اند.

سپاه به زمان کشته شدن دو عضو خود در سوریه اشاره نکرده، اما تأیید کشته شدن این دو نفر در حالی است که سانا، خبرگزاری دولتی سوریه، بامداد روز شنبه از حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق خبر داده بود.

مقامات سوریه با این‌ حال مدعی شدند که این حمله خسارات جانی در پی نداشت.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن هم اعلام کرد، این حمله مواضع گروه‌های شبه نظامی مورد حمایت ایران را در جنوب دمشق هدف قرار داد.

سوریه از حمله هوایی اسرائیل به حومه دمشق خبر داد

این نهاد متشکل از مخالفان دولت بشار اسد گفته بود در حمله هوایی اسرائیل به پایگاه‌های شبه‌نظامیان حزب‌الله لبنان در منطقه زینبیه دمشق، دو نفر از کارکنان سوری این گروه کشته شدند و هفت نفر دیگر نیز در این حمله مجروح شدند که وضعیت دو تن از آنان وخیم است.

این حملات به محله «زینبیه» دمشق انجام شده و خبرگزاری فرانسه از قول شاهدان عینی گزارش داده است بعد از صدای انفجار در ساعت یک و نیم بامداد شنبه، چندین آمبولانس به محل اعزام شدند.

اسرائیل یک‌شنبه هفته گذشته نیز به فرودگاه دمشق حمله هوایی کرده بود. حملات اسرائیل به فرودگاه دمشق و فرودگاه حلب در روزهای۲۰ و ۳۰ مهرماه امسال نیز هر دو مرکز پرواز هوایی بزرگ سوریه را از کار انداخته بود.

از زمان آغاز جنگ غزه در ۱۵ مهرماه، شبه‌نظامیان نیابتی ایران در سوریه، عراق، لبنان و یمن حملاتی علیه اسرائیل و نیروهای آمریکایی در منطقه انجام داده و آمریکا و اسرائیل نیز حملات متقابلی به مواضع آنها داشته‌اند.

جمهوری اسلامی مدعی است که نیروهای سپاه تنها نقش مستشاری در سوریه دارند؛ در حالی که طبق گزارش‌ها این نهاد طی یک دهه گذشته با بسیج ده‌ها هزار نیروی ایرانی، افغان، پاکستانی و شهروندان دیگر کشورها، آنها را آموزش داده و برای جنگ به سوریه اعزام کرده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.