با فشارهای امنیتی، اجراهای پایانی و اختتامیه جشنواره موسیقی کوچه در بوشهر برگزار نشد

چهارشنبه, 9ام اسفند, 1402
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

برگزارکنندگان جشنواره موسیقی کوچه در بوشهر اعلام کردند اختتامیه این رویداد که قرار بود شامگاه سه‌شنبه هشتم اسفند برگزار شود، به دلایل نامعلومی لغو شد.

طبق گزارش‌ها، مقام‌های امنیتی این مراسم را به دلیل آن‌چه فضای پرجنب و جوش معابر اطراف محل برگزاری فستیوال، بی‌حجابی و هنجارشکنی خوانده شده است، لغو کردند.

سومین دوره جشنواره کوچه از دوم اسفند امسال آغاز شد و قرار بود مراسم اختتامیه آن سه‌شنبه شب برگزار شود.

صفحه اینستاگرام فستیوال کوچه با تایید خبر لغو اختتامیه این رویداد و دو اجرای پایانی‌اش اعلام کرد بهای بلیت‌های دو سانس آخر به مخاطبان عودت داده می‌شود.

بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی درباره اجراهای پایانی جشنواره نوشت: «در مراسم اختتامیه قرار بود اجرای مشترک لئو روهاس، موزیسین بین‌المللی با حضور محسن شریفیان باشد. نشد … نگذاشتند ….»

بابازاده در پستی در شبکه اجتماعی ایکس از تاب نیاوردن دیدن خوشحالی مردم از سوی عده‌ای خودسر انتقاد کرد.

شریفیان نیز روز سه‌شنبه در یک استوری اینستاگرامی در همین زمینه نوشت: «انتهای تمام کوچه‌های بوشهر و مقصد اصیل مردم این بندر، به دریا ختم می‌شود. خیالتان راحت که این نقطه پایان فستیوال کوچه نخواهد بود.»

در بخشی از اطلاعیه فستیوال کوچه نیز آمده است: «ما در واقعیت تمام راه را رفته‌ایم هر چند در ظاهر گام آخرش توی پایمان ماسیده باشد. حالا همه با هم توی دلمان هر جا که هستیم روز پایانی را جشن می‌گیریم … خوش برگردید به خانه و خلوتتان و زورتان برای ادامه جهان بیشتر باشد.»

پیش از لغو اختتامیه فستیوال کوچه، شماری از شرکت‌کنندگان و مخاطبان از حضور پرشمار نیروهای امنیتی در اطراف محل برگزاری فستیوال خبر داده بودند.

بر اساس گزارش‌ها، اجراهای روز دوشنبه هفتم اسفند جشنواره با تغییر مکان، به سالن آوینی بوشهر منتقل شده بود.

نیروهای امنیتی با حضور در اطراف این سالن، مانع از ایستادن افراد و رهگذران و تجمع احتمالی آنان می‌شدند.

برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که فضای شاد و پر جنب جوش کوچه‌های اطراف محل برگزاری جشنواره، بر سر نداشتن حجاب از سوی مخاطبان و «هنجارشکنی»، از دلایل لغو مراسم اختتامیه و اجراهای روز پایانی‌اش از سوی نهادهای امنیتی و مسوولان استانی و کشوری بوده است.

در یک هفته اخیر و در جریان برگزاری جشنواره کوچه ویدیوهای زیادی از پایکوبی و شادی مردم در شهر بوشهر منتشر شد.

گزارش‌ها حاکی از برخورد نهادهای حکومتی برای جلوگیری از رقص و شادمانی مردم در خیابان‌ها بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.