سایت انقلاب اسلامی: اعتراف به قتل دکتر شاپور بختیار توسط رژیم جمهوری اسلامی

پنجشنبه, 19ام تیر, 1393
اندازه قلم متن

bakhtiar (20)

توضیح سایت انقلاب اسلامی: هر چند بر کسی پوشیده نیست که دکتر شاپور بختیار بدست دژخیمان رژیم بطرز فجیعی به قتل رسید. اما جالب است بدانیم که برای اولین بار است که یکی از مسئولین رژیم، آقای هاشمی رفسنجانی که در آنزمان رئیس جمهوری اسلامی بود به این جنایت از سوی رژیم اعتراف کرده است.

سروش کتیبه همکار دکتر بختیار که قاتلان او را نیز به قتل رساندند

سروش کتیبه همکار دکتر بختیار که قاتلان او را نیز به قتل رساندند

دکتر شاپور بختیار و منشی وی، سروش کتیبه در ۱۵ مرداد ۱۳۷۰ در خانهٔ مسکونی بختیار به قتل رسیدند. ترور توسط گروهی ۳ نفره، فریدون بویر احمدی، محمد آزادی و علی وکیلی‌راد که در قالب حامیان و دوستداران بختیار توانسته بودند به اقامتگاه وی نفوذ کنند صورت گرفت. فریدون بویراحمدی عضو شورای نهضت مقاومت ملی ایران بود و از سال‌ها پیش به منزل بختیار رفت‌ و آمد داشت. جسد دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه در حدود ساعت ۱۱:۵۰ دقیقه صبح روز ۱۷ مرداد ۱۳۷۰ در حالیکه ۴۸ ساعت از مرگ آن‌ها گذشته بود پیدا شد. هاشمی رفسنجانی در صفحه ۲۵۹ کتاب خاطرات خود می نویسد که آقای علی فلاحیان روز ۱۶ مرداد ۱۳۷۰ خبر ترور شاپور بختیار را به او می دهد. یعنی بعد از پلیس فرانسه که جسد دکتر شاپور بختیار و منشی او را روز ۱۷ مرداد ۱۳۷۰ پیدا کرد و خبر آن در مطبوعات دنیا از آنروز به بعد منتشر شد. چگونه فلاحیان قبل از پلیس فرانسه و مطبوعات دنیا از قتل اطلاع داشته است بدون اینکه خود رژیم قتل را سازمان داده باشد. بعدها معلوم شد که رژیم ایران مدتی بوده است که فریدون بویر احمدی را خریده و ماهیانه به او پول می داده است و او قاتلها را براحتی با وجود پلیس فرانسه وارد خانه کرده بود.

در کتاب آقای هاشمی رفسنجانی [کتاب خاطرات سال ۱۳۷۰-صفحه ۲۵۹] چنین آمده است:

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۷۰
آقای علی فلاحیان اطلاع داد که در فرانسه شاپور بختیار [آخرین نخست وزیر رژیم پهلوی] و یکی از کارکنانش در محل اقامت خود در پاریس کشته شده است. تا شب خبری در این جهت در گزارش های جهانی «نیامد».

پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۷۰
مدیران وزارت اطلاعات آمدند. آقای علی فلاحیان گزارش داد و من در صحبت مفصلی ، آنها را به مسایل اساسی «توجیه» نمودم. «بعدازظهر» خبر کشته شدن شاپور بختیار و دستیارش منتشر شد و بازتاب وسیعی یافت. خبر آزادی مک کارتنی ، گروگان انگلیسی – در لبنان- بازتاب «وسیعتری» دارد.

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۷۰
در اخبار و گزارش ها ، مساله گروگان های لبنان و مرگ بختیار ، با تفسیرهای گوناگون درباره آن ، در صدر است. به وزارت امورخارجه گفتم که برای کمک به آزادی دیگر گروگان غربی «فشار» بیاورند و توجهی به تهدیدها «نشود».

یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۷۰
آقای علی فلاحیان ، وزیر اطلاعات آمد. حواشی بعد از ترور شاپور بختیار را گفت و نزدیک شدن آقای فریدون بویراحمدی به ایران و علل بازداشت آقای اسدی و خانم جهانبانی و احتمالات را توضیح داد. در مورد «کنترل» ماموران وزارت اطلاعات «تذکر» دادم.

سایت پارس با اعتراض به کار آقای رفسنجانی در اینباره خود نیز بنوعی جنایت از سوی رژیم را می پذیرد و می نویسد: “در واقع آقای هاشمی رفسنجانی در کتاب خاطرات خود، سیستم اطلاعاتی کشور را یک روز پیش از کشف جسد و موضوع قتل شاپور بختیار «مطلع» نشان می دهد. نکته سوال برانگیز آنکه به نظر می رسد این موضوع کاملا آگاهانه در خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی آمده است چون ذیل خاطرات روز ۱۶ مرداد ۱۳۷۰ و همزمان با اطلاع از خبر قتل بختیار، بر «بی خبری» رسانه های جهانی از مرگ شاپور بختیار تاکید می کند. ضمن آنکه باید توجه داشت در همه ۲۳ سال پس از قتل شاپور بختیار روایت رسمی در جمهوری اسلامی ایران از مرگ شاپور بختیار ، «قتل به دست افراد ناشناس» بوده است.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید