“اخراج دبیر خبرگزاری قوه قضائیه پس از انتشار نام محمد خاتمی”

یکشنبه, 16ام فروردین, 1394
اندازه قلم متن

برخی رسانه‌های داخلی از “اخراج” دبیر خبرگزاری “میزان” خبر داده‌اند. انتشار پیام تسلیت وزیر دادگستری به محمد خاتمی دلیل اخراج عنوان شده است. پیام تسلیت مصطفی پورمحمدی به خاتمی هم از روی وبسایت میزان حذف شده است.

انتشار تصویر و خبر از محمد خاتمی در رسانه‌های ایران ممنوع اعلام شده است

خبرگزاری “میزان” وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ظهر شنبه (۴ آوریل/ ۱۵ فروردین) پیام تسلیت مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری کابینه حسن روحانی به محمد خاتمی را منتشر کرد. این پیام به مناسبت درگذشت مادر رئیس جمهوری اسبق ایران تنظیم شده بود.

به نوشته‌ی حساب توییتری وبسایت محافظه‌کار “مشرق نیوز”، در پی انتشار این خبر، دبیر گروه قضایی خبرگزاری میزان از کار اخراج شده است. در حساب توییتری مشرق نیوز همچنین یک “اسکرین‌شات” از سایت میزان منتشر شده که تصویر و پیام تسلیت پورمحمدی به خاتمی در آن دیده می‌شود. اصل خبر از پایگاه خبری قوه قضائیه حذف شده است.

پورمحمدی تنها مسئولی نیست که پیام تسلیت‌اش به خاتمی منتشر شده است. پیش از این متن تسلیت علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی، اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه، حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی، محمدرضا عارف، از چهره‌های شناخته‌شده اصلاح‌طلب، خطاب به محمد خاتمی هم منتشر شده بود.

گذرا یا دائم؟

حذف پیام تسلیت پورمحمدی به خاتمی از وبسایت قوه قضائیه و “اخراج” دبیر خبرگزاری میزان در حالی صورت گرفت که خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز شنبه به نقل از معاون اول رئیس جمهوری اسلامی، ممنوعیت انتشار اخبار و تصاویر محمد خاتمی را اتفاقی “لحظه‌‌ای و گذرا” برشمرده بود. اسحاق جهانگیری به این خبرگزاری گفته بود: «این مسئله انشاءالله به زودی حل خواهد شد».
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.