۲۵ هزار معلم بیکار شدند؛ تجمع اعتراضی جمعی از کارگران، سیلوداران و معلمان مقابل مجلس

یکشنبه, ۸ام مرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

عکس: از ایلنا

یک نماینده مجلس خطاب به تجمع‌کنندگان گفته است: مساله شما در مقابل مسائل دیگر چندان مهم نیست و ما‌ راجع به کل کشور در مجلس صحبت می‌کنیم نه عده‌ای اندک!

امروز صبح، جمعی از کارگران، سیلوداران و معلمان پیش‌دبستانی (به نمایندگی از ۲۵ هزار معلم بیکارشده) در مقابل مجلس تجمع كردند. یکی از نمایندگان مجلس به معترضان گفته: «مساله شما در مقابل مسائل دیگر چندان مهم نیست و ما‌ راجع به کل کشور در مجلس صحبت می‌کنیم نه عده‌ای اندک!»

خبرگزاری کارگران ایران خبر داده که در پی اخراج مربیان پیش دبستانی استان اصفهان و گیلان، جمعی از آنان به همراه سیلوداران بخش خصوصی و کارگزاران مراکز مخابرات روستایی آذربایجان غربی صبح امروز (یکشنبه) مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند‌.

ایلنا نوشته که با وجود گذشت چندین هفته از تجمع آنان در مقابل مجلس شورای اسلامی، هیچ کدام از مسوولین آموزش و پرورش پاسخگوی آنان نیست‌.

همچنین این خبرگزاری به نقل از یکی از معترضان نوشته که یک نماینده مجلس خطاب به تجمع‌کنندگان گفته است: «مساله شما در مقابل مسائل دیگر چندان مهم نیست و ما‌راجع به کل کشور در مجلس صحبت می‌کنیم نه عده‌ای اندک!»

نابودی سیلوها

سیلوداران بخش خصوصی می‌گویند که در سال «حمایت از تولید ملی» سیلوداری در ایران در حال نابودی است.

عدم بیمه کارگران

همچنین کارگران مراکز مخابرات روستایی آذربایجان غربی از عدم بیمه خود شکایت دارند.

خبرنگار ایلنا تعداد این کارگران را نزدیک به ۵۰ نفر اعلام کرده که علاوه بر اعتراض به وضعیت نامشخص شغلی، ۵ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند.

بیکاری صدها معلم

حدود ۲۵ هزار نفر از مربیان پیش دبستانی گفته‌اند با اخراج از محل کار٬ مشکلات اقتصادیشان تشدید شده است.

این تعداد از معلمان به علت به رسمیت شناختن مقطع پیش دبستانی از سوی دولت بیکار شده‌اند.

وزارت آموزش و پرورش به مدارس دولتی دستور داده که با شروع سال تحصیلی جدید مدارس دولتی مجوز داشتن مقطع پیش دبستانی را ندارند.
از: خودنويس


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.