پزشک معالج کیارستمی در ۴ مورد مقصر شناخته شد

پنجشنبه, 8ام مهر, 1395
اندازه قلم متن

عباس کیارستمی تنها کارگردان ایرانی در جهان است که برای فیلم طعم گیلاس، جایزه نخل طلای جشنواره کن را برده است.

هیأت بدوی دادگاه نظام پزشکی حکم اولیه خود درباره پرونده عباس کیارستمی را اعلام کرد. بر این اساس پزشک معالج کیارستمی در ۴ مورد مقصر دانسته شده و به محرومیت محدود (کمتر از یک سال) از طبابت محکوم شده است.

اعضای هیأت بدوی دادگاه نظام پزشکی ایران پس از چند جلسه رسیدگی به پرونده مرگ عباس کیارستمی حکم اولیه خود را اعلام کرد.

بر اساس این حکم پزشک معالج کارگردان نامدار ایرانی در ۴ مورد مقصر شناخته شده است: اقدام دیرهنگام به عمل جراحی، پاره شدن حالب بیمار، انجام نشدن مشاوره‌های به موقع و رها کردن مریض پس از عمل جراحی.

این هیأت بر این اساس حکم محرومیت محدود از طبابت (کمتر از یک سال) برای پزشک معالج کیارستمی صادر کرده است. در گزارش هیأت تاکید شده که به موارد قصور سایر عوامل بیمارستان در مرحله دیگری رسیدگی خواهد شد.

حکم صادره هنوز به وکلای خانواده کیارستمی و متهم پرونده ابلاغ نشده است و پس از ابلاغ آن دو طرف حق اعتراض دارند.

بیشتر بخوانید: صدور کیفرخواست برای رسیدگی به پرونده مرگ کیارستمی

عادل مقدس یکی از وکلای خانواده کیارستمی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا حکم صادره را کامل ندانسته و توضیح داده که شکایت نه فقط از یک پزشک بلکه از دو شخص حقیقی و حقوقی دیگر نیز صورت گرفته که هیات نظام پزشکی در این باره بررسی انجام نداده است.

آقای مقدس ابراز امیدواری کرده که هیأت نظام پزشکی به دور از حواشی به وجود آمده بتواند این پرونده را به طور کامل بررسی کند. او تاکید کرده که این حکم هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده و تنها در فضای مجازی منتشر شده است.

رئیس هیات بدوی سازمان نظام پزشکی نیز به خبرگزاری دانشجویان (ایسنا) گفته که ابلاغ رسمی حکم هنوز صورت نگرفته و احتمالا هفته آینده صورت خواهد گرفت. به گفته دکتر ایرج خسرونیا پس از ابلاغ رسمی حکم، در صورت اعتراض هریک از طرفین دعوا پرونده به دادگاه تجدیدنظر می‌رود و در غیر این صورت پرونده در سازمان نظام پزشکی بسته می‌شود اما اگر شکایت دیگری وجود داشته باشد دادسرا به آن رسیدگی خواهد کرد.

عباس کیارستمی اسفند ماه سال گذشته پس از بستری شدن در بیمارستان جم تهران برای “جراحی انتخابی پولیپ روده” به اتاق عمل برده شد. این کارگردان سرشناس سینما تا اوایل اردیبهشت ۹۵ به دلیل انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان بود و دائم نسبت به بهبود وضعیت او ابراز امیدواری می‌شد اما در کمال بهت و حیرت وضعیت او رو به وخامت رفت و سرانجام بنا به تصمیم خودش هشتم تیر برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت و پس از چند روز در آن شهر درگذشت.
از: دویچه وله
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.