سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم) به معلمان ایران

دوشنبه, 13ام دی, 1395
اندازه قلم متن

پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم)

به

معلمان ایران

در جهانِ پرآشوبی که ملتها لحظه ای از گزندهای داخلی و علی الخصوص برونمرزی که از جانب جهانگیران و جهانخواران در کمین آنها مبباشند در امان نیستند، آن ملتی میتواند در مقابل امواج سهمگینِ حملات بنیانکن آن عوامل ویرانگر پایداری نماید و سر افراز از بزنگاه طوفانهای مهیبی سربرآورد که آحاد آن در گیرودار و کشاکش حوادث، روحا و جسما آمادگی داشته باشند و آن در معنا همانا پرورش جسم و جان میباشد. این مهم برآورده نمیشود مگر توسط آموزش و پرورش. این آموزش و پرورش است که ملتی را از همان روی میز و نیمکت کودکستان و دبستان و دبیرستان با ظرفیت والایی از تربیت فکری و فیزیکی بار می آورد تا بحدی که برای اعتلای سرزمین آبا و اجدادی خویش در زمان آرامش و بقای آن در زمانهای طوفانی آمادگی و توان کامل داشته باشد.

بدیهی است حکمرانانی که با آینده نگری و برنامه ریزی مناسب و صحیح فرزندان وطن را برای فردای میهن آماده میسازند در واقع سرمایه گذاری علمی و ریشه ای دقیق و دامنه دار با نوباوگان هم میهن انجام میدهند. این چنین سرمایه گذاری بیشک مهمترین و والاترین و پرسودترین نوع سرمایه گذاری است که یک حاکمیت دلسوزِ خدمتگذار، خیرخواه و آینده نگر میتواند برای آن آب و خاک تدارک ببیند، سرمایه گذاری در آموزش وپرورش و فرهنگ و هنر است.

این سرمایه گذاری بسیار مهم و حیاتی در برگیرنده رفاه و تامین آتیه در خور همه آحاد، بخصوص معلمان و دبیران و اساتید، مربیان و کارشناسان و نیز مدارس و آزمایشگاهها، کارگاهها و ورزشگاهها با آخرین تجهیزات مناسب روز و پیشرفته خواهد بود بنحوی که در مجموع ظرفیت و توان کامل پروراندن سازندگان فردای میهن را دارا باشند.

نمونه های بارز چنین سیاستی را میتوان در کشورهای پیشرفته اروپا پس از جنگ دوم جهانی مشاهده کرد که مردمشان را قادر کرد تا در کوتاهترین زمان ممکن سرزمینهایشان را از تلی خاک به مرتبه ای برسانند که دیدیم. و نمونه کاملا معکوس این سیستم، جمهوری اسلامی ایران است که کار تعلیم و تربیت را در بوته بی اعتنایی و بی مبالاتی رها کرده و – شاید هم بطور عمد و بصرف عناد آشکار – نوباوگان مملکت و مربیان ایشان را به حال خود رها کرده که حاصلِ این سیاست مخرب همانا بیش از یک میلیون کودکان کار میباشد که تصور آینده تاریکشان دل هر وطنپرستی را بدرد و چشم هر ایراندوستی را به اشک میآورد.

درین هنگامه اسفناک و دردناک شما معلمان ایرانی هستید که با تمام توش و توان و با وجود کوهی از ناملایمات تنگی معیشت که از جانب حکمرانان ستمکار و ضدبشر جمهوری اسلامی بر دوش دارید، بانهایت فداکاری و از خودگذشتگی شبانه روز در تلاشید که بی وقفه کار خطیر تعلیم و تربیت محصلین کشور را در تلافی بی اعتنایی دشمنانه حاکمین با جدیت تمام ادامه دهید. شما معلمان ایران در درازای بیش از سه دهه گذشته اعتراضات مسالمت آمیز اما پیوسته خود را بگوش مسئولان والبته بگوش ملت ایران رسانده و اینکار را علیرغم برخوردهای خشن و غیرانسانیِ رژیم بطور سیستماتیک از طریق تشکیلات صنفی خود به انجام رسانده اید. آفرین بر شما آموزگاران ایران که در راه آرمانهای ملی و انسانی خویش که همانا آمورش نوباوگان هموطن باشد هیچگونه شک وتردید و خوف و درنگ بخود راه نداده اید و عملا خطر دستگیری، زندان و شکنجه و حتی اعدام را بجان خریده اید تا فریاد دادخواهی و ستمدیدگی تان را بگوش نونهالان و از آنجا بگوش آحاد ملت برسانید.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور درود بی پایان و آفرین غرای خود را نثار جامعه فرهنگی کشور علی الخصوص معلمان خدمتگذار ایران کرده بدینوسیله یاد شهیدان مبارزی مانند فرزاد کمانگر، آموزگار ناکامِ شهرستان کامیاران که پس از دستگیری و تحمل سالها شکنجه در سال ۱۳۸۹ بدست رژیم سفاک حاکم اعدام گردید و همچنین آموزگار شهیدِ خودسوز رسول کیهانی را گرامی میدارد و نیز درود و آفرین میگوید به محمود بهشتی لنگرودی، محمدرضا نیک نژاد، مهدی بهلولی، میلاد درویش، رسول بداغی، اسماعیل عبدی، عبدالرضا قنبری، مهدی فرحی شاندیز و دیگر معلمان زندانی ایران، معلمانی که با عزمی پولادین درراه آرمانها با عشق به میهن و فرزندانش توسط دژخیمان رژیم غاصب حاکم به زندان های جور و ستم درافتادند.

سازمانهای جبهه ملی ایران همصدا و همدل با شما معلمان دلسوز و زحمتکش حاکمیت ستمکار، فاسد، ضدبشر و ایراندشمن جمهوری اسلامی را محکوم میکند و خواهان آن است که این حکومت فساد و جنایت با حکومتی که ضامن حقوق و آزادی های ملت باشد جایگزین شود تا ملت بتواند مسئولانی را انتخاب کند که دلسوز به حال و آینده کشور بوده و در بهبود زندگی مردم به ویژه کسانی که آینده کشور را میسازند کوشا باشد.

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
لس آنجلس ۲۱ آذر ۱۳۹۵ برابر ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶

انتشار از طرف:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۱۳ دیماه ۱۳۹۵ برابر ۲ ژانویه ۲۰۱۷
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/
/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.