بیانیه جبهه ملی ایران: روز معلمان ایران گرامی باد

سه شنبه, ۱۲ام اردیبهشت, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

روز معلمان ایران گرامی باد

۵۶ سال قبل در روز ۱۲ اردیبهشت ماه سال۱۳۴۰ جنبش اعتراضی معلمان ایران که برای احقاق حقوق پایمال شده ی خود به خیابان ها آمده بودند، در میدان بهارستان تهران به خون کشیده شد و دکتر ابوالحسن خانعلی دبیر دبیرستان جامی به ضرب گلوله عمال استبداد به خاک افتاد و در خون خود درغلتید. و از آن زمان روز ۱۲ اردیبهشت به نام روز معلم نام گرفت و به این نام در تاریخ این سرزمین ثبت گردید.

بدون شک در تمام جوامع بشری، تربیت نیروهای جوان، آگاه، کارآمد و دانشمند، یک اقدام اساسی و بنیادی برای توسعه اقتصادی و پیشرفت های علمی و اجتماعی و در نتیجه کسب رفاه و سعادت برای آن جامعه است و این معلمان هستند که این وظیفه مهم وحیاتی را به عهده داشته و از طریق آموزش و تربیت فرزندان ملت، فردای بهتری را برای میهن خود رقم می زنند. به همین دلیل در جوامع پیشرفته به تامین رفاه و وضع معیشت معلمان توجه ویژه مبذول نموده واجازه نمی دهند که زندگی آنان در مضیقه و تنگنا قرار گیرد. تا معلمان قادر باشند که به این رسالت بزرگ خود جامه عمل بپوشانند و دغدغه های امور جاری زندگی آنان را از وظیفه خطیری که بر دوش دارند باز ندارد.

اما متاسفانه در شرایط کنونی کشورمان، تورم و گرانی طاقت فرسا، وضعیت معیشتی معلمان شریف ایران را آن چنان مختل نموده که آنان ناگزیرند که هر روز برای استیفای حقوق خود دست به اعتصاب و اعتراض بزنند و حاکمیت به جای پاسخگویی به مطالبات برحق آنان وتامین معیشت این قشر فرهیخته، با برخوردهای خشونت بار دست به بازداشت و زندانی کردن معلمان و نمایندگان آنان می زند. و این در حالیست که هر روز در کشور فساد های مالی چندین میلیاردی جدیدی بر ملا می شود و هر روز منابع عظیمی از ثروت این ملت در این جا و آن جا بیهوده و بر خلاف منافع ملی به هدر داده می شود.

جبهه ملی ایران روز معلم را به معلمان شرافتمند کشورمان تبریک گفته و پشتیبانی کامل خود را از جنبش های حق طلبانه آنان اعلام می نماید و از حاکمیت بر قدرت نشسته می خواهد که به خواسته های برحق قشر فدا کار و آینده ساز معلم گوش فرا داده و معلمان معترض زندانی را هر چه سریع تر در سراسر کشور آزاد نماید.

دوازده اردیبهشت ماه ۱۳۹۶

تهران جبــهه ملــی ایــران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.