تعداد محصوران به چهار نفر رسید؛ محمد خاتمی هم حصر خانگی شد

جمعه, 14ام مهر, 1396
اندازه قلم متن


دادگاه ویژه روحانیت با ارسال نامه‌ای که به امضای دادستان ویژه روحانیت ابراهیم رییسی رسیده است، به “سید محمد خاتمی” ابلاغ کرده که به مدت ٣ ماه نباید در هیچ مراسم سیاسی و تبلیغی شرکت کند.

به‌گزارش «آمدنیوز» بر اساس این حکم، از این به بعد هرگونه حضور خاتمی در جلسات، سالن‌ها، همایش‌ها، مراسمات هنری، از قبیل تئاتر، کنسرت، و همینطور حضور در محافل مختلف غیرخانوادگی حتی در جلسات خصوصی ممنوع شده است. همچنین ملاقات افراد حقیقی و حقوقی، مقامات دولتی، حوزوی، گروه‌های سیاسی، صنفی، دانشجویی و… با سید محمد خاتمی ممنوع است.

در همین رابطه محمدرضا تابش، نایب رییس فراکسیون امید مجلس در پاسخ به سؤال خبرنگار انصاف نیوز درمورد چگونگی این محدودیت‌ها گفت: نمی‌خواهم در این مورد صحبتی کنم و پیش از این آن‌چه باید گفت را در مصاحبه‌ای دیگر گفته‌ام.وی همچنین درمورد اینکه این محدودیت از سوی کجا اعمال شده است توضیحی نداد.

«جواد امام» مدیرعامل بنیاد باران و از نزدیکان سید محمد خاتمی نیز در پاسخ به برخی رسانه‌ها صرفاً اعمال محدودیت‌های جدید برای رییس دولت اصلاحات را تأیید کرده است.

پیش‌تر نیز مقام‌های قضایی و دولتی درباره حکم شورای عالی امنیت ملی برای ممنوع التصویری محمد خاتمی در رسانه‌های ایران اظهارنظرهای متضادی کرده‌ بودند.

طبق برخی نقل قول‌ها طی روزهای اخیر نیز از حضور سید محمد خاتمی در برخی مراسم مذهبی ممانعت به عمل آمده و ایشان فقط توانسته است در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در منزل صادق خرازی (با پادرمیانی شخصی خرازی) شرکت کند اما پس از آن از حضورش در سایر مراسم عزاداری ماه محرم جلوگیری و عملا حصر خانگی او هم آغاز شده است.

این درحالی‌ست که انتظار می‌رفت بر اساس وعده‌های حسن روحانی و صحبت‌های مطرح شده در شورای عالی امنیت ملی، حصر میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نیز برداشته شود اما حال با افزوده شدن نفر چهارمی به جمع این سه محصور جمهوری اسلامی و احتمال قریب به یقین محاکمه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور محبوب آیت‌الله خامنه‌ای، می‌توان به این گفته برخی تحلیل‌گران سیاسی صحه گذاشت که جمهوری اسلامی حتی به روسای جمهور مورد تایید خود هم رحم نمی‌کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.