انتقاد وزیر بهداشت از بازی عده‌ای با سلامت‌ مردم: می‌گویند مسواک نزنید، کار صهیونیست‌هاست!/مگر فرزندان و نوه‌های رهبری و مراجع تقلید واکسن نمی‌زنند؟

جمعه, 5ام آبان, 1396
اندازه قلم متن

ما را متهم می‌کنند که جلوی رشد جمعیت را گرفته‌ایم! من چکاره‌ام که جلوی زیاد شدن بچه را بگیرم!

زیر بهداشت گفت: برخی افراد یاد گرفته اند که به مسائلی که مطرح می کنند سبقه دینی می دهند و یا آن را به رهبر معظم انقلاب نسبت می دهند و هر خلاف و اشتباهی را تحت این عنوان مطرح می کنند مثلا می‌گویند واکسیناسیون کار صهیونیست ها است یا سازمان بهداشت جهانی دستاویز صهیونیست‌هاست. مگر فرزندان و نوه های رهبری و مراجع عظام تقلید واکسن نمی زنند؟ چرا از کنار این مسائل راحت می‌گذریم؟ طرح چنین مسائلی در قرن ۲۱ و در کشوری با تمدن چندین هزار ساله موجب حیرت است. تعجب من از بزرگان جامعه پزشکی است که چرا حرفی در این خصوص نمی زنند./فردی هم به مردم می‌گوید که مسواک نزنید زیرا کارصهیونیست‌هاست و برای حرف‌های خودش هم شاهد می‌آورد و یکی از شاهدهایش هم حیوان است که انسان خجالت می‌کشد./ ما را متهم می‌کنند که جلوی رشد جمعیت را گرفته ایم! من چکاره‌ام که جلوی زیاد شدن بچه را بگیرم یا می‌گویند چرا اجازه رشد نرخ باروری را نمی‌دهید
آفتاب‌‌نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیست و نهمین کنگره بین المللی بیماری های کودکلن گفت: چرا جامعه پزشکی برابر ادعای جاهلانه سکوت می کند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، دکتر سیدحسن هاشمی افزود: برخی افراد از عوامی عده ای سو استفاده می کنند اما جهل باعث عقب ماندگی بشر شده و همیشه دستاویزی بوده برای دیگرانی که به دنبال مطامع شخصی، گروهی یا طایفه ای هستند.
وی اظهار کرد: برخی افراد یاد گرفته اند که به مسائلی که مطرح می کنند سبقه دینی می دهند و یا آن را به رهبر معظم انقلاب نسبت می دهند و هر خلاف و اشتباهی را تحت این عنوان مطرح می کنند مثلا می‌گویند واکسیناسیون کار صهیونیست ها است یا سازمان بهداشت جهانی دستاویز صهیونیست‌هاست.
هاشمی ادامه داد: طرح چنین مسائلی در قرن ۲۱ و در کشوری با تمدن چندین هزار ساله موجب حیرت است. تعجب من از بزرگان جامعه پزشکی است که چرا حرفی در این خصوص نمی زنند.
وزیر بهداشت اظهارکرد: مگر فرزندان و نوه های رهبر معظم و مراجع عظام تقلید واکسن نمی زنند؟ چرا از کنار این مسائل راحت می‌گذریم؟
وی گفت: فردی هم به مردم می‌گوید که مسواک نزنید زیرا کارصهیونیست هاست و برای حرف‌های خودش هم شاهد می‌آورد و یکی از شاهدهایش هم حیوان است که انسان خجالت می‌کشد.
هاشمی تصریح کرد: یکی دیگر لباس پیغمبر بر تن دارد و هرچه می خواهد علیه جامعه پزشکی می گوید و هیچ فرد و نهادی مانند نظام پزشکی، انجمن های پزشکی و دانشگاهیان، اعتراضی نمی‌کنند. باید دقیق‌تر عمل کرده و با مردم صحبت و روشنگری کنیم و اجازه ندهیم که برخی افراد از کم اطلاعی و ناآگاهی مردم سوء استفاده کنند.
وزیربهداشت افزود: قوه قضاییه در برخورد با سوء‌استفاده از دین و آسیب به سلامت مردم باید حساسیت بیشتری نشان دهد. جامعه پزشکی که با مردم سروکار دارد، تکلیف و وظیفه دارد که با مردم صحبت کند، اما وقتی عرصه را خالی می‌کنید جاهلان و افرادی که به دنبال سوء استفاده از مردم هستند و هر طور دلشان بخواهد، جولان می دهند و به سلامت مردم آسیب می زنند.
هاشمی افزود: مایه تاسف است که برخی افراد به دنبال سوء استفاده از دین و ائمه اطهار هستند و حوزه های علمیه، روحانیت و دستگاه قضا باید در این موارد که به سلامت مردم مربوط می شود، حساسیت بیشتری نشان دهند.
وزیر بهداشت ادامه داد: سلامت مردم بعد از عنایت خداوند متعال، مرهون تلاش پزشکان و گروه های پزشکی است. اگر در طول ۴ سال گذشته هیچ کاری هم نکرده باشیم اما توانستیم جلوی مرگ ۵۰۰۰ کودک ایرانی را بگیریم و پیشگیری از حتی یک مرگ هم کار بسیار ارزشمندی است.در دولت یازدهم در استان سیستان و بلوچستان، مرگ مادران باردار یک سوم کاهش یافت که افتخار بسیار بزرگی است.
وی گفت: برخی ما را متهم می‌کنند که جلوی رشد جمعیت را گرفته ایم! من چکاره‌ام که جلوی زیاد شدن بچه را بگیرم یا می‌گویند چرا اجازه رشد نرخ باروری را نمی‌دهید اما باید بگویم که در طول ۴ سال گذشته به لطف تلاش‌ها و خدمات معاون سابق وزارت بهداشت، هر سال ۶۰ هزار نوزاد به جمعیت کشور اضافه شد.
منبع: ایرنا
از: آفتاب نیوز

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.