جهانگیری: نگذاریم اعتراض‌های جاری به جنبش اجتماعی تبدیل شود

جمعه, 8ام دی, 1396
اندازه قلم متن

بقلم ناصر اعتمادی

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران، با اشاره به اعتراض های عمومی کشور که از دیروز پنجشنبه در بسیاری از شهرهای ایران علیه فقر، بی عدالتی و فساد نظام حاکم آغاز شده، گفت : دستانی پنهان این اعتراض ها را ار درون هدایت می کنند. او گفت : مسائل اقتصادی را بهانه کرده اند، “اما، ظاهراً مسئلۀ دیگری پشت قضایا است که باید شناسایی شود.”

اسحاق جهانگیری بی آنکه نامی از کسی ببرد خطاب به کسانی که به گمان او بانی ناآرامی ها و اعتراض های مردمی هستند هشدار داد که اگر اعتراض های جاری به یک جریان و جنبش اجتماعی، یک حرکت سیاسی در خیابان های کشور تبدیل شود کنترل و مهار آنها از دست همه از جمله محرکان و بانیانش نیز خارج شد و دیگران بر موج نارضایتی های مردم خواهند نشست و هدایت آنها را در دست خواهند گرفت. اسحاق جهانگیری سپس تصریح کرد که دود این ناآرامی ها و اعتراض ها به چشمان کسانی نیز خواهد رفت که می خواهند، به گفتۀ او، از این رهگذر به دولت آسیب بزنند.

معاون اول رئیس جمهوری ایران افزود : عده ای می خواهند مردم را از نظام اسلامی ایران مأیوس و ناامید کنند. او در عین حال، تأکید کرد که نظام سیاسی حاکم بر کشور با مشکلات جدی روبرو خواهد شد، اگر نتواند در برابر چالش ها و مشکلات کشور به درک و راه حل مشترک برسد. وی همچنین گفت : رفع مشکلات کشور ارتباط تنگاتنگی با روابط بین الملل دارد و نمی توان مسائل داخلی را با دیوار کشیدن به دور کشور حل کرد. او گفت هیچ کشوری از جمله جمهوری اسلامی ایران نخواهد توانست با انزوا مشکلات داخلی خود را حل کند.

اظهاراتی جداگانه علی مطهری، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت که هیچ ضمانتی وجود ندارد که نظام اسلامی ایران به هر شکلی که عمل کنیم باقی بماند. او با مقایسه حکومت اسلامی ایران با اسلام اولیه گفت که امروز همانند گذشته سه چیز نظام اسلامی را تهدید می کند : مشکلات و تهدیدهای داخلی، فساد و تشتت.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.