ارتش اسرائیل یک پهپاد ایران را منهدم کرد

شنبه, 21ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن


جنگنده اف-۱۶ اسرائیل که در جریان عملیات نظامی در سوریه سرنگون شده است

نیروی نظامی اسرائیل اعلام کرده که یک پهپاد ایران را هدف قرار داده است. در عین حال خبر می‌رسد که ارتش سوریه نیز یک جنگنده اف­۱۶ نیروی هوایی اسرائیل را سرنگون کرده است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۱۰ فوریه (۱۱ بهمن) از انهدام یک پهپاد ایران از سوی ارتش اسرائیل خبر داد. بنا بر اظهارات مسئولان ارتش اسرائیل این پهپاد از یکی از مراکز تحت کنترل جمهوری اسلامی ایران در سوریه پرواز کرده بود.

مقامات نظامی اسرائیل اعلام کرده‌اند که این پهپاد وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود. افزون بر آن، نیروی هوایی اسرائیل، منطقه تحت کنترل ایران در سوریه را مورد حمله قرار داده است.

سرنگونی جنگنده اسرائیلی

یک جنگنده اف­۱۶ اسرائیل نیز در جریان عملیات نظامی در خاک اسرائیل توسط ارتش سوریه سرنگون شده است.

ارتش سوریه از سرنگونی چند جنگنده اسرائیلی در جریان این حملات خبر داده اما ارتش اسرائیل این را تکذیب می‌کند.

بر اساس خبر رویترز، جنگنده اف­۱۶ سرنگون شده، در خاک اسرائیل سقوط کرده ولی خلبانان آن زنده هستند. رویترز در خبر خود به حمایت و پشتیبانی ایران از دولت اسد و همچنین از حزب‌الله لبنان اشاره کرده است.

سایت خبری “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه اول تلویزیون آلمان در گزارشی پیرامون سقوط این جنگنده اسرائیلی، از حملات مکرر نیروی هوایی اسرائیل به مواضع اسد در نزدیکی دمشق ظرف چند روز گذشته خبر داده است.

هدف یکی از این حملات، مرکز پژوهشی و تحقیقاتی دولت اسد بوده است. گزارش‌های منتشر شده از آن حکایت دارند که وظیفه این مرکز تولید جنگ‌افزارهای شیمیایی بوده است. پیش از آن نیز گزارش‌هایی مبنی بر کاربست جنگ‌افزارهای شیمیایی از سوی ارتش سوریه مطرح شده بود.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.