سپاه ایران می‌گوید کارنامه نظام به‌شدت در معرض تهدید است

یکشنبه, 12ام فروردین, 1397
اندازه قلم متن

سپاه پاسداران ایران هشدار داده که “کارنامه درخشان” جمهوری اسلامی در آستانه ورود به دهه پنجم به شدت در معرض تهدید و تهاجم قرار گرفته اما این کشور آماده “پاسخ درخور به هرگونه ماجراجویی” است.

سپاه به مناسبت سالروز رفراندوم جمهوری اسلامی، خطاب به آمریکا و متحدان آن کشور گفته است “برخلاف خواست شیطانی دشمن، چهلمین سال انقلاب، درخشان‌ترین سال جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.”

امروز دوازدهم فروردین، چهلمین “روز جمهوری اسلامی” در تقویم رسمی ایران است. ۳۹ سال پیش در این روز نتایج همه‌پرسی درباره نظام جمهوری اسلامی اعلام شد.

سپاه در بیانیه‌ای در سالگرد روز جمهوری اسلامی، گفته است که “هرچند واقعیت قبیله‌گرایی سیاسی و جناحی، اعتماد به نسخه بیگانه و عدم مبارزه جدی با فقر، فساد و تبعیض، مانع پیشرفت کشور در تراز انقلاب اسلامی شده” اما با برداشتن موانع اقتصادی، آرمان‌های جمهوری اسلامی دنبال خواهد شد.

این نهاد امنیتی که بسیاری از پروژه‌های اقتصادی کلیدی ایران را تحت کنترل دارد، اعلام آمادگی کرده تا در عرصه مشکلات اقتصادی و شعار “حمایت از کالای ایرانی” نقش‌های بیشتری به عهده بگیرد: “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن مطالبه‌گری از دولت، مجلس و آحاد دستگاه‌های مسئول برای تلاش جدی‌تر در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم شریف و وفادار ایران، مصمم‌تر از گذشته مشارکت در این عرصه را برای خود فریضه‌ای مقدس دانسته و آمادگی خود را برای پذیرش نقش‌های مؤثر، جهادی و انقلابی در رفع این دغدغه‌ها اعلام می‌نماید.”

پرقدرت‌ترین نهاد امنیتی نظامی ایران ادعا کرده که دشمنان سعی دارند در آستانه دهه پنجم نظام جمهوری اسلامی، با دنبال کردن توافق برجام “با روند متزلزل کنونی”، القای ناکارآمدی نظام در حل مسائل اقتصادی، و تضعیف و محدودسازی توان دفاعی، “کارنامه درخشان” جمهوری اسلامی را تهدید کنند.

در این بیانیه گفته شده که “موقعیت ممتاز بین‌المللی، نفوذ منطقه‌ای و اقتدار دفاعی” ایران، دلیل این “حسادت” است.

سپاه از آمریکا و اسرائیل نام برده اما عربستان و سران بعضی دیگر از کشورها را “مقامات و سران سبک‌مغز دولت‌های مرتجع و کودک‌کش” خوانده است.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.