حسن نصرالله: اطاعت از ولی‌فقیه، اطاعت از معصوم است/اعتقاد ما به ولایت‌فقیه از ایرانی‌ها قوی‌تر است/اگر احتمال بدهیم این کار را بکنیم، حضرت آقا ناراحت می‌شوند، بدان عمل نمی‌کنیم

پنجشنبه, 16ام فروردین, 1397
اندازه قلم متن

کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمّار در مطلبی به سخنان سید حسن نصرالله درباره ولی فقیه پرداخت

آفتاب‌‌نیوز:

روحِ حزب‌الله [لبنان]، اعتقاد به ولایت فقیه است. اعتقاد ما به ولایت فقیه با بسیاری از ایرانی‌ها که ولایت را قبول دارند، فرق می کند؛ اعتقاد ما قوی‌تر است. من چند مرحله برای اعتقاد به ولایت فقیه قائلم:

به گزارش آفتاب نیوز، دیدگاه سید حسن نصرالله در مورد ولایت فقیه به شرح زیر است:

۱- ما معتقدیم اطاعت از ولی‌فقیه مانند اطاعت از معصوم است.

۲- اعتقاد داریم اگر ولی‌فقیه فرمود پیشنهاد و نظر من این است؛ [امر نکرد]، ما باید اطاعت کنیم. (در ایران می‌گویند ایشان دستور نداند، پیشنهاد کردند!)

۳- ما بالاتر از قانون اساسی به ایشان اعتقاد داریم؛ برخی می‌گویند در قالب قانون اساسی! ایشان [ولی‌فقیه] می‌گویند بهتر است اینگونه عمل کنید، ما این نظر را تکلیف و واجب می‌دانیم.

۴- ما در لبنان وقتی در شورای حزب‌الله بحث می‌کنیم؛ اگر احتمال بدهیم این کار را بکنیم، حضرت آقا [آیت‌الله‌ خامنه‌ای] ناراحت می‌شوند، بدان عمل نمی‌کنیم. اگر احتمال بدهیم خوشحال می‌شوند، بدان عمل می‌کنیم.

۵- ما ایشان را تالی تلو امام معصوم(ع) می‌دانیم. ولایت فقیه بحث اداری و قانونی نیست؛ ولایت فقیه محبت، نصرت و یاری است. اصل ولایت محبت است؛ عشق است.

مهمترین نمونه تجربه ولایت فقیه در خارج از کشور در لبنان به دست آمد. اگر الان، عزیز و زنده هستیم و حیات داریم؛ نه به خاطر سلاح، پول و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران است، بلکه به خاطر عمل به اعتقادِ به ولایت فقیه است.

▪منبع: کانال تلگرامی قرارگاه سایبری عمّار


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.