نتانیاهو خطاب به ایران: اراده ما را امتحان نکنید

پنج شنبه, ۲۳ام فروردین, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل، در روز بزرگداشت شش میلیون یهودی کشته‌شده در جنگ جهانی دوم، رژیم جمهوری اسلامی ایران را با آلمان نازی مقایسه کرد. او خطاب به مقامات ایران گفت: اراده ما را امتحان نکنید.

در روز یادبود کشته‌شدگان هولوکاست در اورشلیم و در کنار بنای یادبود “یاد واشم” بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل روز چهارشنبه ۱۲ آوریل جمهوری اسلامی ایران را با رژیم آلمان نازی مقایسه کرد.

به گزارش خبرگزاری آلمان نتانیاهو خطاب به مقامات ایران گفت: «من یک پیام برای حاکمان ایران دارم، اراده ما را نیازمایید.»

این اظهارات در حالی ابراز می‌شود که در آغاز هفته جاری و پس از حمله شیمیایی به مواضع شورشیان در سوریه، یک فرودگاه نظامی در شهر حمص مورد حمله موشکی قرار گرفت. ایران و روسیه اسرائیل را عامل این حمله می‌دانند.

پس از این حمله علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل رهبر جمهوری اسلامی ایران، گفت: «این جنایت بی پاسخ نمی‌ماند».

نتانیاهو به طور تلویحی از حمله به مواضع ارتش سوریه در حمص حمایت کرد و گفت همه باید با شرارت و خشونت مقابله کنند. او گفت: «ما دیدیم که چطور کودکان سوری با سلاح شیمیایی قتل‌عام شدند. قلب ما از این جنایت وحشتناک به درد آمد.»

نخست‌وزیر اسرائیل همچنین روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد: «ما اجازه نمی‌دهیم ایران حضور نظامی‌اش در سوریه را تحکیم کند.»

نتانیاهو توافق اتمی ایران با ۶ کشور جهان (گروه ۵ به اضافه یک) را با معاهده مونیخ در سال ۱۹۳۸ مقایسه کرد که در حقیقت تلاشی ناموفق برای محکوم کردن دولت نازی آلمان از سوی قدرت‌های اروپایی بود.

نتانیاهو در این باره گفت: «در زمان هولوکاست، ما درمانده، بی دفاع و بی‌صدا بودیم. در حقیقت صدای ما در هیچ کجا شنیده نمی‌شد. امروز اما ما یک کشور قدرتمند و یک ارتش قوی داریم و صدای ما در میان همه ملت‌ها شنیده می‌شود.»

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.