بیانیه سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بمناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر

شنبه, ۸ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

پیام به کارگران زحمتکش، شریف و مبارز ایران

پس از شادباش روز جهانی کارگر اگر چه شما بهتر از ما میدانید، لازم است چند نکته را برای اطلاع عموم خاطر نشان سازیم: از فروردین ماه سال گذشته تا کنون بر تعداد اعتصابات، اعتراضات، اجتماعات کارگری، اعم از صنعتی و خدماتی، دولتی یا خصوصی در محل کار بطرز چشمگیری افزوده شده است. این دادخواهی ها فقط در سال گذشته ۱۳۹۶ بار تکرار شده است و هیچ اثری از اینکه نظام جمهوری اسلامی توجهی به وضع فاجعه بار کارگران بنماید، دیده نمیشود. خواست اکثر این اعتصابات و تجمعات اعتراضی پرداخت مزدهای معوقه میباشد که بعضی حتی از شش ماه نیز عبور میکند. آیا کارفرمای کارخانه و موسسه دولتی یا خصوصی که از پرداخت مزد کارگران خوداری میکند، نمیداند که خانواده کارگران در چنین موقعیتی چگونه و از چه طریقی باید شکم خود و فرزندانشان را سیر کنند؟

بر اساس آمار خود وزارت کار سالانه بیش از یک میلیون شکایت ثبت می شود که بخش عمده ان در رابطه با حقوقً و مزایای عقب افتاده کارگران است ولی از آنجائی که بخش اصلی بنگاههای اقتصادی کشور زیر مجموعه بنیادهای مرتبط با سپاه پاسداران، مجتمع های زیر نظر بیت رهبری و آستان قدس قرار دارند و پشت همگی آنها به سرکوب اعتراضات کارگری گرم است. این کارفرمایان بخوبی میدانند که قوه قضاییه به شکایات کارگران رسیدگی نمیکند همچنان به این اقدام شرم آور ادامه میدهند. وقتی کارگران اعتصاب و اعتراض میکنند گروههای ارعاب و سرکوب مانند گردان‌های امام علی، گردان‌های عاشورا، الزهرا و امام حسین وارد میدان شده به کمک حراست و لباس شخصی ها اعتراضات کارگری را سرکوب میکنند.

آن وقت آیت الله خامنه ای بعنوان مسئول شماره یک این وضعیت مافیائی و بی قانونی لجام گسیخته در سخنرانی که در هفتم اسفند ماه ایراد کرد، میگوید: “بارها این را در سخنرانی‌ها، خطاب به کارگران عزیزمان گفته‌ام که ضدانقلابِ کشور از اول چشمش به کارگرها بود بلکه بتواند جامعه‌ی کارگری را به‌نحوی علیه جمهوری اسلامی تحریک کند”. اگر او راست می گوید و چنین است چرا حکومت برای از بین بردن زمینه چنین تحریکاتی کاری انجام نمیدهد؟

کارگران شریف ایران!

در این اوضاع آشفته که گروههای مافیائی بر کشور حکم میرانند، تنها راهی که برای شما میماند، ایجاد شبکه های ارتباطی بین نهادهای گوناگون کارگری و ادامه اعتصابات و اعتراضات و گسترش همبستگی بین کارگران است. تجربه نشان داده که وقتی کارگران با همبستگی عمل میکنند و سندیکاهای قوی با ایجاد صندوقهای اعتصاب به کمک کارگران میآیند، میتوانند خواستهای خود را به کرسی بنشانند. هنگامی که کارگران متحدانه عمل کرده و اعتراضات را دستجمعی به پیش ببرند موفق خواهند شد دستمزد خود را دریافت نمایند. نمونه آن موفقیت در اعتراضاتی است که در آذر آب، هپکو، فولاد اهواز، کارگران معادن، شهرداریها و هفت تپه و بسیاری از شرکت های تولیدی دیگر تجربه کرده اید.

با این پیام سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور سالروز اول ماه مه را به یک یک شما انسانهای مبارز و زحمتکش تبریک گفته و امیدوار است به زودی در ایران حکومتی جانشین این نظام شود که هیچ کارگری از اینکه مزد یا حقوق بازنشستگی خود را دریافت ننماید، نگرانی نداشته باشد.

با هم خطاب به “رهبر مستضعفین جهان” بگوئیم:

«دشمن همین جا است. پشت به دشمن رو به میهن».
 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ برابر ۲۸ آوریل ۲۰۱۸
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.