جبهه ملی ایران: دوازدهم اردیبهشت روز معلمان ایران گرامی باد

سه شنبه, ۱۱ام اردیبهشت, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

دوازدهم اردیبهشت روز معلمان ایران گرامی باد

در روز ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۴۰ خورشیدی حرکت اعتراضی و حق طلبانه معلمان، توسط عمال حکومت دیکتاتوری وقت به خشونت کشیده شد و دکتر ابوالحسن خانعلی دبیر دبیرستان های تهران با شلیک گلوله مزدوران حکومت به خاک افتاد و در خون خود درغلتید و از آن پس روز ۱۲ اردیبهشت، سالروز آن مبارزات درخشان معلمان که از نثار جان خود نیز دریغ نکردند، به نام روز معلمان ایران در تاریخ ثبت گردید. و مبارزات آن روز معلمان، از ۱۲ اردیبهشت ۱۳۴۰ تا کنون الهام بخش حرکت های حق طلبانه و آزادیخواهانه جامعه معلمان ایران بوده است.

معلم شخصیت ایثارگر و فرهیخته ایست که چون مشعلی فروزان می سوزد تا در پرتو نور افشانی وجودش راه تاریک جهل ونادانی را در پیش پای نسل فردا و آینده ساز کشور روشن نماید و ذهن وروان و شخصیت نو جوانان و فرزندان ملت را برای ساختن فردایی بهتر، همراه با آزادی واستقلال و عدالت اجتماعی آماده کند نسلی که در مقابل استبداد و دیکتاتوری که سرآغاز بدبختی و عقب افتادگی ملت هاست بایستد و با آزادیخواهی و استقلال طلبی خود راه نفوذ بیگانگان وسلطه آنان را ببندد و در جوی سرشار از آزادی های انسانی و مستقل از دخالت های اجنبی، شالوده کشوری مرفه و ملتی سعادتمند را پی ریزی نماید. از همین رو، قشر معلم همواره مورد تبعیض و ستم حکومت هایی که با آزادی و استقلال و عدالت بیگانه اند، قرار می گیرد. امسال روز معلمان ایران در حالی فرا رسیده است که عده ای از معلمان شریف کشور به جرم حق طلبی و خواستن شرایطی که یک زندگی حد اقلی را برای آنان فراهم نماید، در زندان به سر می برند. در سال گذشته شاهد تجمعات مکرر معلمان و درخواست های معیشتی آنان در سراسر کشور بودیم. پاسخ حاکمیت به این درخواست های موجه و مدنی تنها به زندان افکندن نمایندگان و رهبران معلمان بوده است و دیگر هیچ. و حال آنکه تورم و گرانی افسار گسیخته هر روز فشار روی زندگی معلمان را بیشتر و بیشتر میکند و این در حالتیست که میلیارد ها دلار از منابع مالی کشور در راه های ناصواب و دور از منافع ملی ایران در خارج از مرزها هزینه می گردد و فسادهای باور نکردنی نیز سرمایه های کشور را می بلعد.

جبهه ملی ایران روز معلم را به معلمان شریف و فرهیخته ایران تبریک میگوید و امید وار است ملت ایران بتواند با به دست آوردن آزادی و حاکمیت ملی، به عدالت اجتماعی که شایسته آن است نیز دست یابد.

۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷

تهران – هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران

http://jebhemeliiran.org/?p=1397

روابط عمومی جبهه ملی ایران
تهران – ایران

http://jebhemeliiran.org


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.