نماینده مجلس: بعد از انقلاب در بسیاری از کشورهای منطقه هزینه کردیم و حالا آنها باید از ما در شرایط تحریم حمایت کنند

یکشنبه, 24ام تیر, 1397
اندازه قلم متن

نباید عربستان به تاسیسات نفتی‌اش از نظر ایمنی و کارآیی مطمئن باشد که بگوید می تواند ۲ میلیون بشکه را تامین کند.

هدایت الله خادمی عضو کمیسیون انرژی مجلس در مورد امکان افزایش تولید نفت عربستان و کاهش صادرات نفت ایران بعد از تحریم آمریکا گفت: در اوپک شرایطی ایجاد شد که سهمیه کشورها برای تولید نفت افزایش یابد و فضا برای جایگزینی نفت ایران تا یک میلیون بشکه بازشد و عربستان و یکی دو کشور دیگر نیزمی توانند در عمل ۲ میلیون بشکه افزایش داشته باشد .

نماینده مردم ایذه در مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: من معتقدم که آنها حتی می توانند ۲ میلیون بشکه نفت ما را دچار توقف کنند. آنها در شرایطی می توانند این کار را کنند که تولید و صادرات ایران را به صفر برسانند که ما همانند شرایط فعلی منفعلانه عمل کنیم .

این نماینده تصریح کرد: اینکه آمریکا بخواهد با همکاری عربستان، کشورهای منطقه و عضو اوپک صادرات و تولید نفت ما را متوقف کنند ما نیز باید اقدامات خودمان را انجام دهیم. ما هنوز پالسی به عربستان و کشورهای دیگر نفرستاده ایم که اگر چنین دشمنی آشکاری را علیه ما آغازکنند ما نیز می توانیم اقدامات دیگری برای صادرات نفت مان انجام دهیم.

وی تاکید کرد: اگر آمریکا و عربستان چنین اقداماتی را آغاز کنند یعنی علیه ما اعلام جنگی به مراتب بدتر از جنگ فیزیکی راشروع کرده‌اند که ما نیزباید اقدامات خاص خودمان را انجام دهی. نباید عربستان به تاسیسات نفتی‌اش از نظر ایمنی و کارآیی اینقدر مطمئن باشد که بگوید می تواند ۲ میلیون بشکه را تامین کند.

این عضو کمیسیون انرژی گفت: ما نیز باید در منطقه پالس‌های برای عربستان بفرستیم که آنها حتی از تامین ۲۰۰ هزار بشکه جایگزین ایران پشیمان شود و وارد این قضیه نشود و در این مرحله است که ما می‌توانیم نفت مان را صادر کنیم و تحریم نشویم.

وی خاطرنشان کرد: ما تاکنون اقدامات خوبی را برای حمایت از تولید و صادرات نفت‌مان انجام نداده‌ایم و به همین دلیل به شرایطی رسیدیم که همه می گویند جنگ است و در این شرایط هراقدامی را می توان انجام دهد.

نماینده مردم ایذه با انتقاد از خام فروشی نفت در طول ۴۰ سال گذشته در کشور گفت:اگر ما نفت‌مان را به ده‌ها و صدهها فرآورده تبدیل می کردیم آنها قدرت تحریم این فرآورده ها را نداشتند. ما این کار را انجام ندادیم و الان به جایی رسیده ایم که فقط تک محصولی هستیم و فقط همین نفت را داریم .

وی بیان کرد:ما نیز بعد ازانقلاب در حمایت از بسیاری ازکشورهای منطقه هزینه های زیادی کرده‌ایم و الان نیز آنها باید ایران را حمایت کنند .

از: عصر ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.