شهرداری تهران: برای کنسرت خیابانی «همایون شجریان» آماده‌ایم

چهارشنبه, 10ام مرداد, 1397
اندازه قلم متن


شرق: در شرایطی که ناامیدی خواسته و ناخواسته در مردم مشاهده می‌شود، همایون شجریان برای بهترکردن حال مردم پیش‌قدم شد. ماجرای کنسرت برای مردم از صفحه اینستاگرامی همایون شجریان آغاز شد. او در صفحه خود نوشت: عزیزان، در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم نمی‌دانم چه کنیم تا حالمان کمی به شود، چنانچه مشکل مجوز نباشد سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دلمان در کنار یکدیگر آرام گیرد. دوستان مهربانم، در پاسخ به پیگیری شما عزیزان به اطلاع‌تان می‌رسانم از اجرای کنسرت «ایران من» در سال گذشته که نیت کرده بودیم به قسمتی از درد و رنج زلزله‌زدگان کرمانشاه بپردازیم، چنین مقرر شد که با نظارت و همت دوست گرامی جناب متین، مجموعا ۴۰۰ یخچال و کولر تهیه و به خانواده‌های مصیبت‌دیده اهدا شود. باشد که این ناقابل مقبول درگاه معشوق قرار گیرد.

بلافاصله پس از اعلام آمادگی این خواننده کشورمان بود که عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای برگزاری این کنسرت به کار خواهد گرفت. حجت نظری در توییتر خود اعلام کرد: قدردان پیشنهاد همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی رایگان هستم و با استقبال از آن تمام تلاشم را برای برگزاری و اخذ مجوزهای این کنسرت که منجر به حال خوب شهروندان و ارتقای نشاط اجتماعی می‌شود انجام می‌دهم و پیشنهاد می‌کنم کنسرت او در مناطق جنوبی شهر تهران انجام شود.

او همچنین در گفت‌وگو با رسانه‌ها عنوان کرد: همایون شجریان اعلام کرده است که در فضای باز و برای همه مردم کنسرتی برگزار کند و این اتفاق مبارک و میمونی است، چراکه در این روزها برگزاری کنسرت، آن هم از سوی یک خواننده محبوب باعث کاهش دغدغه‌های این روزهای مردم می‌شود و بسیار از این خواننده تشکر می‌کنم. وی با بیان اینکه هرآنچه در توان داشته باشیم برای برگزاری این کنسرت در یکی از مناطق شهر تهران انجام خواهیم داد، گفت: معتقدیم فعالیت‌های این‌چنینی از سوی هنرمندان می‌تواند به افزایش نشاط اجتماعی کمک کند و به همین دلیل شخصا تلاش خواهم کرد تا شجریان مجوزهای لازم را دریافت کند تا افراد بیشتری از این فضا در پی برگزاری کنسرت بهره ببرند.

شهرداری تهران تجربه‌های خوبی در برگزاری کنسرت‌های روباز در منطقه میدان مشق دارد. شخصا معتقدم اگر این کنسرت در یک منطقه جنوبی مانند بوستان آزادگان یا ولایت برگزار شود، قطعا اتفاق بهتری خواهد بود، چراکه لازم است در همه امور در تهران توسعه متوازن داشته باشیم و یکی از کارهایی که می‌توانیم در راستای توسعه متوازن انجام دهیم این است که مردم مناطق جنوبی هم امکان حضور در کنسرت را داشته باشند.

کمی از پیشنهاد شجریان نگذشته بود که دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد و مدیرعامل خانه موسیقی نیز اعلام کرد: خانه موسیقی آمادگی دارد برای همایون شجریان و سایر هنرمندان دیگر با مسئولان وزارت ارشاد و شهرداری تعامل و این موضوع را پیگیری کند تا آنها کنسرت خیابانی برگزار کنند.

سؤال اینجاست که آیا شهرداری تهران شرایط تهیه زیرساخت‌های لازم برای برگزاری یک کنسرت بزرگ خیابانی را دارد یا نه؟ این سؤالی بود که خبرنگار «شرق» از رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران پرسید. محمدعلی کریمی با اعلام اینکه در صورت صدور مجوز‌های لازم، شهرداری امکان برگزاری این کنسرت را فراهم می‌کند، به «شرق» گفت: شهرداری تهران نیز ضمن تقدیر از این اقدام امیدآفرین، تمام‌قد آماده است در برگزاری این اتفاق مبارک،

همراهی‌های لازم را داشته باشد. وی با بیان اینکه شهرداری تهران تجربیات موفقی در برگزاری رویدادهای خیابانی دارد، گفت: ما آمادگی داریم در برگزاری این کنسرت خیابانی در کنار آقای شجریان باشیم تا در نقاط مختلف شهر؛ از شمال تا جنوب تهران و همچنین بوستان‌های مختلف، هماهنگی‌های لازم برای برگزاری کنسرت انجام شود. اعلام آمادگی شهرداری تهران از سوی مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل به همایون شجریان اعلام شده و خوشبختانه با موافقت ایشان جلسه‌ای در روز چهارشنبه با حضور مسئولان فرهنگی شهرداری تهران، برای بررسی جوانب و همین‌طور تأمین و تمهید ضرورت‌های اجرائی کنسرت برگزار خواهد شد و نتایج آن به اطلاع مردم و رسانه‌ها خواهد رسید.

کریمی خاطرنشان کرد: شهرداری با آمادگی کامل می‌تواند این رویداد را در صورت فراهم‌شدن شرایط برگزار کند و ما از طرف شهرداری اعلام آمادگی کرده و وسایل را نیز فراهم می‌کنیم. فقط اینکه ما بخواهیم کاری را آغاز کنیم منوط بر این است که مجوزهای لازم، مخصوصا مجوز وزارت کشور و شورای تأمین برای برگزاری کنسرت صادر شود که اگر صادر شود، با آمادگی کامل شرایط برگزاری کنسرت را فراهم خواهیم کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.