کانون مدافعان حقوق کارگر : ضرورت حمایت از رانندگان کامیون اعتصابی و بازداشت شده

چهارشنبه, ۲ام آبان, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

ضرورت حمایت از رانندگان کامیون اعتصابی و بازداشت شده

اعتصابات کامیونداران، از جمله اعتراضات پایدار و دنباله دار اخیر است که همچنان ادامه دارد.

رانندگان ماشین آلات راه و ترابری با مشکلاتی چون گرانی قطعات ماشین و لاستیک، عدم پرداخت معوقه ی حقوق خویش از باربری های کشور (چه بخش خصوصی و چه دولتی)، عدم افزایش حقوق و به واقع کرایه ی بار بعد از گرانی های اخیر و نارضایتی های اقتصادی دیگر گریبان گیرند و با عدم بارگیری در باربری ها و پارک کردن در مسیر جاده ها، نارضایتی خود را از شرایط موجود نشان داده اند و حمایت رانندگان ماشین آلات باربری دیگر کشور ها را نیز با خود همراه دارند . با وجود عدم راه اندازی خط راه آهن غرب ایران و ده ها دلیل دیگر، اعتصاب کامیونداران به واقع فلج شدن بخش عظیمی از چرخه ی اقتصادی ست که دولت با پخش نکردن اخبار آنها و پاسخ ندادن به خواسته های رانندگان، سعی در بی اهمیت جلوه دادن آن دارد و حتی رانندگان معترض را دستگیر و با تهدید به اعدام و یا ابلاغیه های دادگاه، تهدید به شکستن اعتصاب می کند. تعداد رانندگان بی نشان بازداشت شده به بیش از صدتن رسیده است.

در این میان، دستان زحمت کش این عزیزان، با شب بیداری ها و سختی های سفرهای جاده ای ایران، همچنان به اعتراض برافراشته است و آزادی بی قید و شرط رانندگان بازداشتی به سایر خواسته های آنان اضافه شده است.

برکلیه فعالان اجتماعی و کارگری است که به هر ترتیب که می توانند از رانندگان اعتصابی حمایت کرده و آزادی بی قید و شرط رانندگان زندانی را پی گیر باشند.

کانون مدافعان حقوق کارگر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.