عکس مشترک محسن رضائی، انیس نقاش و محسن رفیق دوست

پنجشنبه, ۱۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۲
اندازه قلم متن

 

anis-naghash-mohsen-rezaei

عکس بالا از راست محسن رضایی، فرمانده وقت اطلاعات سپاه، انیس نقاش، تروریست لبنانی و مجری اولین عملیات ترور دکتر شاپور بختیار در سال ۱۳۵۹،  سید محمدصالح الحسینی، مسئول روابط خارجی سپاه که از او تحت عنوان شهید یاد شده است و محسن رفیق دوست، مسئول پشتیبانی سپاه را نشان میدهد.

این عکس که از آلبوم شخصی سردار محمد صالح الحسینی انتخاب شده، در سواحل بیروت برداشته شده است. تمام افراد موجود در این عکس، به جز یک نفر، در آن زمان (یعنی سال ۱۹۸۰ میلادی یا ۱۳۵۹ شمسی) از اعضای رسمی سپاه پاسداران بودند.

حزب الله لبنان همچنین از بدو تأسیس در برخی سوءقصدها از جمله علیه مخالفان حکومت ایران به کار گرفته شده است.

نخستین سوءقصد به جان شاپور بختیار که توسط انیس نقاش صورت گرفت و همچنین قتل رهبران کرد ایرانی در رستوران میکونوس در برلین و همچنین سوءقصد خونین علیه یهودیان آرژانتین در اوایل سال های ۱۹۹۰ از جمله موارد شرکت حزب الله لبنان در عملیاتی تروریستی بوده که به حکومت اسلامی ایران نسبت داده شده اند.

اما نظامی که با ترور و اعدام مخالفین پا بگیرد دیر یا زود پایه گذاران خویش را نیز بی نصیب نمیگذارد.

در مورد جمهوری اسلامی مثال ها فراوانند. در نوامبر ۲۰۱۱ حتی فرزند محسن رضائی نیز که مخالفتهائی با جمهوری اسلامی و شخص علی خامنه ای نشان داده بود، در مسافرتش از آمریکا به دوبی , اقامتش در آنجا بطور مرموزی به قتل رسید. این بار نیز انگشت اتهام به سوی جمهوری اسلامی و همدستان خارجی اش گرفته شده است.

ahmad rezai


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.