صدف خادم، بوکس باز ایرانی، مشت می‌زند تا درهای این ورزش را به روی زنان در ایران بگشاید + ویدئو

شنبه, ۲۴ام فروردین, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

صدف خادم نخستین بوکس باز زن ایرانی است که در یک مسابقۀ رسمی بوکس شرکت می‌کند.

صدف خادم نخستین بوکس باز زن ایرانی است که در یک مسابقۀ رسمی بوکس شرکت می‌کند. او روز شنبه ١٣ آوریل/ ٢۴ فروردین در شهر ساحلی «روآیان» واقع در غرب فرانسه در برابر حریف فرانسوی خود «ان شووَن» روی رینگ می‌رود تا از گشودن درهای ورزش بوکس به روی زنان در ایران دفاع کند. صدف خادم که ٢۴ سال دارد در آغاز این هفته در پاریس از انستیتوی ملی ورزش فرانسه دیدن کرد و سپس در گفتگو با رادیوی ما از رویاهای خود در زمینۀ بوکس سخن گفت. صدف خادم، بگفتۀ مهیار منشی پور، که چند دوره قهرمان بوکس حرفه‌ای خروس وزن جهان بوده است، «برای ستاره شدن، همه چیز دارد».

صدف خادم ورزشکاری تمام عیار است. او پیش از آنکه در رینگ توانائی خود را به نمایش بگذارد، بی آنکه بخواهد، در رفتار و بیان از روحیۀ ورزشکاری خود پرده برمی‌دارد. می‌گوید «من هنوز در اول راهم. باید فراوان بیاموزم. در ایران دختران و زنان بوکس باز بسیاری هستند که همه شایستگی‌های فراوان دارند» و می‌افزاید «هنوز خود را بوکس باز نمی‌دانم و در هر رویاروئی می‌توانم از حریف بسیار بیاموزم».

این دختر ٢۴ ساله نگاهی پخته به جهان و ورزش مورد علاقۀ خود دارد و می‌گوید «رینگ بوکس، برای من میدان زندگی است. ضرباتی که بسوی من می‌آید، همانند دشواری‌های روزمرۀ زندگی است، باید از فرود آمدن آنها جلوگیری کنم. اما اگر هم ضربه‌ای خوردم، نباید کنار بکشم، نباید رها کنم».

او در آستانۀ نبرد روز شنبه، خود را «هیجان زده و خوشحال» می‌بیند زیرا «پس از اینهمه مدت در اولین مسابقۀ خود» شرکت می‌کند. می‌گوید «این مسابقه ایست که خیلی سال است در انتظار آن هستم، حتی شب‌ها خواب آن را می‌دیدم. امیدوارم این مسابقه سدی را بشکند و آغازی باشد برای آنچه بسیاری از زنان در ایران از سال‌ها پیش در انتظار آن هستند». او تاکید می‌کند که یک ورزشکار بدون شرکت در مسابقه و رویاروئی با حریف پیشرفت نمی‌کند و «از همین رو هنگامی که چنین فرصتی برای من پیش آمد، در قبول آن تردید نکردم».

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.