پیروزی تاریخی صدف خادم بوکسور ایرانی مقابل حریف فرانسوی و اشکهای او + فیلم این مسابقه

یکشنبه, 25ام فروردین, 1398
اندازه قلم متن

اشکهای بوکسور زن ایرانی بعد از پیروزی تاریخی مقابل حریف فرانسوی

صدف خادم نخستین بوکسور زن ایرانی در یک مسابقۀ رسمی بوکس، حریفِ فرانسویش رو در سه راند پیاپی بُرد و برنده شد و یه لحظه تاریخی رو رقم زد.

در ار اف ای – ارشاد علیجانی میخوانیم:

اولین حضور ‌یک ‌زن‌ ایرانی در رینگ رسمی‌بوکس‌ با اولین‌ پیروزی همراه شد. صدف خادم، نخستین بوکس باز زن ایرانی که در یک مسابقۀ رسمی شرکت کرد شنبه شب ١٣ آوریل/ ٢۴ فروردین، در شهر بندری «روآیان» در غرب فرانسه بر حریف فرانسوی خود، اَن شوون، پیروز شد. وی این پیروزی را به همۀ زنان ایران اهدا کرد و به آنان توصیه کرد برای دست یافتن به اهداف خود پشتکار داشته باشند. صدف خادم در سخنان کوتاهی از حریف خود، اَن شوون، تمجید کرد و گفت «این مسابقه دو پیروز داشته است؛ هر دوی ما پیروز شدیم». اَن شوون نیز پیش از آنکه هیئت داوران نتیجۀ مسابقه را اعلام کند، دست صدف خادم را گرفت و به نشان پیروزی او بلند کرد.

مسابقه میان صدف خادم و اَن شوون در سه راند برگزار شد و در پایان وی با کسب امتیاز بر حریف خود پیروز گردید. مربیگری صدف خادم در این مسابقه را مهیار منشی پور، قهرمان پیشین مسابقات جهانی بوکس برعهده داشت. برگزاری این مسابقه به همت او که اینک مشاور فنی وزارت ورزش فرانسه است انجام گرفت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.