زمین‌لرزه ۵.۷ ریشتری خوزستان ده‌ها مجروح بر جای گذاشت

دوشنبه, 17ام تیر, 1398
اندازه قلم متن

بنا بر گزارش‌ها از استان خوزستان در جنوب غرب ایران، بامداد دوشنبه زمین‌لرزه‌ای به بزرگی پنج و هفت دهم در مقیاس ریشتر مناطق مختلف این استان را به لرزه درآورد.

محمدامین زرگر، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان، اعلام کرد که تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۶۴ نفر افزایش یافته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری ایرنا این زمین‌لرزه در اهواز، آبادان، ایذه، دزفول، باوی و کارون و حتی در برخی مناطق کویت نیز احساس شده‌است.

 
خبرگزاری ایسنا @isna_farsi
 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از اعزام پنج تیم ارزیاب به مسجد سلیمان در پی وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری خوزستان خبر داد.http://www.isna.ir/news/980417086۷۳ 

See خبرگزاری ایسنا’s other Tweets
 
 

مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، در گفت‌وگو با ایسنا گفت که تاکنون یک نفر نیز در مسجد سلیمان بر اثر سکته قلبی پس از زلزله کشته شده است.

وی ادامه داد که این زمین‌لرزه تا کنون چهار پس‌لرزه داشته‌است که بزرگترین آن‌ها زمین لرزه ۴٫۷ ریشتری در ساعت ۱۱:۵۶ بود.

مصطفی حمزه‌لویی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، از مراجعه ۲۰ مصدوم به مراکز درمانی در پی زلزله مسجدسلیمان خبر داد.

مصطفی سمالی، فرماندار ایذه، نیز گفت که اکنون ۱۰ نفر در پی زلزله امروز مصدوم شده‌اند.

کیامرث حاجی‌زاده،مدیرکل مدیریت بحران خوزستان، خبر داد که بیمارستان نفت مسجد سلیمان تخریب و تخلیه شده است.

 
Embedded video
omid@omidlatent
 

? فیلمی از زلزله خوزستان

See omid’s other Tweets
 
 

قاسم صالحی، مدیر روابط عمومی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان، اعلام کرد که به هیچکدام از تأسیسات نفتی در این شهرستان آسیب نرسیده است.

 
خبرگزاری فارس @FarsNews_Agency

رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر: ۴ تیم ارزیاب و یک فروند بالگرد به خوزستان اعزام شده و خسارت‌هایی که تا به حال گزارش شده در حد ریزش دیوار برخی منازل است.

خبرگزاری فارس @FarsNews_Agency
 

?فرماندار شهرستان مسجدسلیمان: در پی وقوع زلزله امروز یک پیرمرد به دلیل ترس و اضطراب ناشی دچار سکته شد و جان خود را از دست داد. ۲۰ نفر هم مجروح شدند.

Vložené video
Podívejte se na další tweety uživatele خبرگزاری فارس.
 
 

حکمت الله سنایی‌، فرماندار شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد، خبر داد که ۲۰ خانه در این شهرستان نیز در پی زلزله مسجد سلیمان ترک خورده‌اند.

میثم جعفرزاده، مدیر کل بحران وزارت نیرو، نیز گفت که آسیب‌های وارد شده به شبکه آب و برق مسجد سلیمان جزئی بوده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.