یک تا ۱۰ سال حبس برای ارسال‌کنندگان فیلم و عکس به مسیح علی‌نژاد

دوشنبه, 7ام مرداد, 1398
اندازه قلم متن
فیلمبرداری از استحکامات نظامی، حریم خصوصی افراد و همکاری با دول متخاصم جرم است

رییس دادگاه انقلاب تهران: فیلمبرداری از حریم خصوصی افراد جرم است! آیا فیلمبرداری آمران به معروف از مردم هم جرم است؟

رییس دادگاه انقلاب اسلامی تهران می‌گوید ارسال فیلم و عکس برای مسیح علی‌نژاد جرم و مشمول مشمول ماده ۵۰۸ (کتاب پنجم) قانون مجازات اسلامی است.
 
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام والمسلمین غضنفرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا ارسال فیلم و عکس به مسیح علی‌نژاد جرم است یا خیر و چه اعمالی فیلم گرفتن از آنها مجرمانه است؟ گفت: تا جایی که من احصا کرده‌ام بر اساس قانون، فیلمبرداری در سه مورد اعم از استحکامات نظامی، حریم خصوصی افراد و همکاری با دول متخاصم جرم است.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ آقای غضنفرآبادی، مشخص نکرده که فیلمبرداری آمران به معروف از شهروندان نیز جرم محسوب می‌شود یا خیر؛ چرا که این اقدام نیز به نوعی ورود به حریم خصوصی شهروندان محسوب می‌شود. 

رئیس دادگاه انقلاب در ادامه گفت: با توجه به قرار دادی که مسیح علینژاد در بحث خبری با دولت آمریکا دارد، کسانی که از خود و دیگران فیلم در رابطه با کشف حجاب بگیرند و ارسال کنند، مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی هستند که یک تا ۱۰ سال مجازات حبس دارد.

به نوشته خبرگزاری ایسنا، وی افزود: صرفا فیلم از کشف حجاب نیست بلکه اگر هر شخصی در هر زمینه‌ای فیلمی به خانم علی‌نژاد ارسال کند که علیه نظام، مردم و جمهوری اسلامی ایران باشد، مشمول ماده ۵۰۸ قانون مجازات اسلامی می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.