عرفان فایقی ۲۶ آبان به ضرب گلوله در چهاردانگه کشته شد؛ «مراقب مامان باش»

شنبه, ۹ام آذر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

استان‌وایر- یک‌شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۸ بود؛ ساعت هشت و ۴۵ دقیقه شب که «عرفان فایقی» از محل کارش در «چهاردانگه» به منزل‌ باز می‌گشت. اما در شلوغی‌ها و درگیری‌ها به ضرب تیر مستقیم نیروهای امنیتی کشته شد. ۲۱ سال داشت و در زمان مرگ‌، برادر ۱۱ ساله‌اش همراه او بود.

عرفان فایقی که در چهاردانگه جوش‌کاری می‌کرد، بعد از اتمام کارش به خانه‌ بازمی‌گشت که درگیری‌های خیابان باعث شد از خودروی خود پیاده شود. اما در همان زمان تیرهای بی‌هدف نیروهای امنیتی در قلب جوان او نشستند و عرفان فایقی جان خود را از دست داد.

به روایت یکی از اقوامش، هنگام مرگ، در حالی‌که برادر ۱۱ ساله‌اش بالای سر او بود، فقط یک جمله گفت و جان باخت. عرفان به برادرش گفته بود: «مراقب مامان باش.»

این آخرین جمله‌ای است که خانواده عزادار او، به یادگار از عرفان به یاد می‌آورند.

زمانی‌که خانواده به دنبال پیکر عرفان رفته بودند، نهادهای امنیتی به آن‌ها گفته بودند که پیکرش را تحویل نخواهند داد و خودشان او را دفن‌ خواهند کرد و به آن‌ها خبر خواهند داد. اما بی‌قراری‌های مادرش باعث شدند یکی از اقوام بانفوذ او بتواند پیکر عرفان را از مقامات امنیتی تحویل بگیرد.

حالا پیکر او در «امام‌زاده زید» آرام گرفته است؛ آن‌هم پس از طی مراسمی امنیتی و با حضور نیروهای امنیتی.

خانواده عرفان در مقابل دریافت پیکر عزیزشان ناچار به سکوت شده‌اند و مقامات امنیتی از آن‌ها تعهد گرفته‌اند که اجازه هیچ‌گونه اطلاع‌رسانی ندارند. گفته می‌شود که فیلمی از لحظه تیر خوردن عرفان وجود داشته است اما خانواده از نگرانی و مواجهه با تهدید‌های امنیتی، ناچار به پاک کردن این فیلم شده‌اند.

عرفان فایقی، یکی دیگر از کشته‌شده‌های اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ است که هدف گلوله مستقیم نیروهای امنیتی قرار گرفت و جان باخت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.