توقیف قطعات موشکی منسوب به ایران در راه یمن

پنجشنبه, ۱۴ام آذر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

ناوشکن فورست شرمن روز ۲۵ نوامبر جهاز دریایی حامل تجهیزات موشکی را متوقف کرده است.

ناوشکن فورست شرمن روز ۲۵ نوامبر جهاز دریایی حامل تجهیزات موشکی را متوقف کرده است.

ارتش آمریکا تجهیزات نظامی را در شمال دریای عرب توقیف کرده است که به نظر می‌رسد متعلق به ایران باشد.

یک مقام وزارت دفاع آمریکا با اعلام این خبر به شبکه خبری ای بی سی آمریکا گفته این جهاز  که حامل قطعات پیشرفته موشکی و تسلیحاتی دیگر بوده ظاهرا عازم یمن بوده، جایی که حوثی‌های مخالف دولت عربستان، بهره‌مند از حمایت ایران،  مستقرند.

به گفته این مقام وزارت دفاع، این جهاز، قطعات جدا شده موشک کروز زمین به دریا، زمین به زمین، موشک‌های ضد تانک، و موشک‌های زمین به هوا را حمل می‌کرده است.

شان رابرتسون، سخنگوی وزارت دفاع در بیانیه خود اعلام کرده این جهاز روز ۲۵ نوامبر توقیف شده و تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که قطعات و تسلیحات ساخت ایران است اگرچه تحقیقات کامل تری برای مشخص شدن جزییات بیشتر در حال انجام است.

طبق این گزارش، هفته گذشته ناوشکن فورست شرمن، این جهاز را متوقف کرده و پس از آن یک کشتی گاردساحلی آمریکا این تسلیحات را توقیف و ضبط کرده است.

به گفته این مقام وزارت دفاع، خدمه جهاز هنگام جمع‌آوری تسلیحات، به ناوشکن آمریکا منتقل شدند ولی بعد به مقام‌های یمن تحویل داده شده‌اند.

از سرنوشت این جهاز و خدمه آن خبری در دست نیست.

خبرگزاری آسوشیتدپرس که پیش از همه این خبر را منتشر کرد نوشته است اولین بار است که تجهیزاتی موشکی تا این حد پیشرفته در راه یمن توقیف شده است.

جان رود، معاون سیاست دفاعی پنتاگون روز چهارشنبه به خبرنگاران در واشنگتن گفته است آمریکا شواهدی در دست دارد که از احتمال حمله ایران به نیروهای آمریکایی یا منافع آن در خاورمیانه خبر می‌دهد.

از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.