کانون کارگردانان سینمای ایران اظهارات شهاب حسینی درباره مسعود کیمیایی را محکوم کرد

دوشنبه, 21ام بهمن, 1398
اندازه قلم متن

«کانون کارگردانان سینمای ایران» انتقادات شهاب حسینی به مسعود کیمیایی را محکوم کرد و آن را «بی‌حرمتی به فیلمساز برجسته موج نو سینمای ایران» خواند.

شورای مرکزی کانون کارگردانان در بیانیه خود «بی‌احترامی، اتهام و اظهارات ناشایست نسبت به تنها یک ابراز عقیده و نظر شخصی» را شدیداً محکوم کرده است.

شهاب حسینی، تهیه‌کننده و بازیگر فیلم «شین»، شنبه‌شب در نشست خبری این فیلم به‌شدت به مسعود کیمیایی و سایر کسانی که جشنواره فیلم فجر را تحریم کرده‌اند تاخت.

شماری از سینماگران سی و هشتمین جشنواره فجر را در اعتراض به سرنگونی هواپیمای مسافری توسط سپاه تحریم کرده بودند.

در بیانیه کانون کارگردانان سینمای ایران آمده است: «بسیار متأسفیم که در تریبون رسمی جشنواره فیلم فجر، فرصت این بی‌حرمتی‌ها داده می‌شود و جشنواره این چنین جولانگاه تخریب هنرمندان شده است».

اظهارات شهاب حسینی و انتقادهای تند او علیه مسعود کیمیایی واکنش‌های دیگری نیز برانگیخته است. از جمله منیژه حکمت، فیلمساز، در توئیت‌هایی خطاب به شهاب حسینى نوشت: «نیاموختی».

 
manijeh hekmat@manijeh_hekmat
 

” آقاى شهاب حسینى نیاموختى “
سئوالى که برایم پیش آمده این است که آیا حرف دل مردم که قرار است شهاب حسینى از تریبون جشنواره فجر فریاد بزندتا آنها درخیابان هزینه ندهند چیست ؟ حمله به یک فیلمساز پیشکسوت و تخریب کارنامه انکار ناپذیر او ؟ همه درد مردم در این ایام این بوده است pic.twitter.com/8pQwf6najF

۲۱۵ people are talking about this
 
 

حامد اسماعیلیون که همسر و دخترش در هواپیمای سرنگون‌شده اوکراینی کشته شدند نیز در واکنش به بخشی از اظهارات شهاب حسینی که به قربانیان این حادثه اشاره کرده بود نوشت: «نانت را در خون ما نزن».

 
Babak Ghafooriazar@babakazar
 

خروش علیه
نانت را در خون ما نزن

View image on Twitter
۱۵ people are talking about this
 
 

با این حال اظهارات شهاب حسینی با استقبال هواداران حاکمیت و حساب‌های کاربری حکومتی روبه‌رو شده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.