بیمارستان ولایت دامغان ۱۲۰۰ کتاب را کیلویی ۱۲۰۰ تومان فروخت

پنجشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

حدود ۱۲۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف در بیمارستان ولایت دامغان به عنوان کاغذ باطله با قیمت هر کیلو ۱۲۰۰ تومان فروخته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در روزگاری که دغدغه کتاب و ترویج کتابخوانی در زمره فعالیت سازمان‌های دولتی و مردم نهاد قرار گرفته است، متاسفانه افراد یا ارگان‌هایی هستند که نه تنها کتاب نمی‌خوانند و در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه گامی برنمی‌دارند بلکه کتاب‌ها را به عنوان کاغذ باطله به فروش می‌رسانند.
 
اخیرا با شیوع کرونا در اخبار گوناگون و شبکه‌های اجتماعی شاهد بودیم که بعضی بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی جهت افزایش علم و دانش بیماران و پرکردن اوقات بستری آنها کتاب‌هایی با موضوعات مختلف در اختیار بیماران می‌گذارند.
 
اما متاسفانه بر اساس اطلاع واصله از منابع آگاه، بیمارستان ولایت دامغان که زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان است، به تازگی حدود ۱۲۰۰ جلد کتاب را به بهانه اینکه «کسی مطالعه نمی‌کند» به صورت کیلویی به فروش رسانده است.
 
وزن کل این کتاب‌ها حدود ۶۰۰ کیلوگرم بوده که با احتساب قیمت هر کیلو ۱۲۰۰ تومان، ۷۲۰ هزار تومان عاید بیمارستان ولایت دامغان شد.
 
قیمت واقعی و پشت جلد کتاب‌های فروخته شده بیمارستان ولایت دامغان چند برابر مبلغ دریافتی حاصل از فروش آنها به عنوان کاغذ باطله است.
 
این در حالی است که بسیاری از مدارس و روستاهای شهرستان فاقد کتابخانه بوده و این کتاب‌ها می‌توانست به روستاها و یا کتابخانه هایی که با کمبود کتاب مواجه هستند، اهدا شود.

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.