فستیوال “دروازه تهران”؛ پلی میان موزیسین‌های هفت کشور

پنجشنبه, ۶ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

سومین دوره فستیوال “دروازه تهران” که امسال به خاطر ویروس کرونا مجازی برگزار خواهد شد به تمامی هنرمندان مستقل تقدیم شده است.در کنار موزیسین های ایرانی، هنرمندانی از کشورهای مختلف اروپایی در این فستیوال حضور دارند.    

Gate Of Tehran 2020

انجمن هنری “خانه شماره ۴” که از سال ۲۰۱۳ مشغول فعالیت است، امسال سومین دوره فستیوال “دروازه تهران” را به صورت آنلاین برگزار می‌کند. این انجمن تلاش دارد پلی میان موزیسین‌های ایرانی داخل و خارج از کشور و موزیسین‌های غیرایرانی باشد اما برگزاری این فستیوال که از امروز پنجشنبه ششم آذر/ ۲۶ نوامبر آغاز می‌شود با تفاوتی بزرگ نسبت به سال‌های گذشته خواهد بود. پاندمی کرونا روی این فستیوال مانند بسیاری از رخدادهای هنری دیگر تاثیر گذاشته و از این رو همه هنرمندان حاضر در برنامه امسال به صورت مجازی حضور دارند.

“زمین نفس می کشد”

تمامی برنامه‌های این فستیوال امسال از طریق صفحه اینستاگرام “خانه شماره ۴” و وب سایت انجمن هنری “خانه شماره ۴” به آدرس‌های زیر قابل تماشا برای همگان است:

 https://www.instagram.com/house_no.4/

Home

فستیوال امسال “دروازه تهران” با اجرای گروه ایتالیایی TUN در جنگل آغاز خواهد شد. دلیل انتخاب اجرای این گروه در جنگل هم مرتبط با موضوع فستیوال امسال است که “زمین نفس می کشد” نامگذاری شده است.

این فستیوال در زمانی برگزار می‌شود که جهان با ویروس کرونا دست به گریان است، از این رو برگزارکنندگان آن سوالات مهمی را مطرح کرده‌اند که قراراست در جلسه‌های مختلف بحث و گفت وگو به آنها پرداخته شود. سوالاتی همچون “نقش هنرمندان در مواجهه با چنین چالش‌های جهانی چیست؟ آیا هنرمندان مسئول ایجاد تغییر از طریق هنر هستند؟ آیا این مسئولیت می‌تواند از طریق موسیقی یا قالب‌های موسیقی انجام شود؟”

مسئولان این فستیوال معتقدند، چالش‌هایی که در این دوره برای ما و کره زمین اتفاق افتاده است نتیجه اقدامات ماست و کوشیده‌اند با ارائه برخی ایده‌های خلاقانه یا انتخاب مکان‌های مناسب برای اجراهای نوازندگان، توجه همگان را به این موضوع جلب کنند.

هر پنجشنبه، جمعه و شنبه به مدت چهار هفته تا ۲۹ آذر/ ۱۹ دسامبر در هر روز چندین اجرا به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

Gate Of Tehran 2020

پلی میان موزیسین‌های هفت کشور

پیتر پیرحسین‌لو، مسئول فستیوال “دروازه تهران” می‌گوید، برای تماشای برنامه‌ها، بلیط فروشی انجام نخواهد شد و تنها افرادی که مایل به حمایت هستند، به صورت داوطلبانه می‌توانند به هنرمندان و افرادی که در ماه‌های اخیر برای اجرای این فستیوال تلاش کردند، کمک مالی کنند.

هدف از برگزاری فستیوال “دروازه تهران” نشان دادن جنس دیگری از هنر، موسیقی و فعالیت‌های موسیقایی است که برای مثال در تهران وجود دارد و رسانه‌ها کمتر به آن می‌پردازند.

این فستیوال هر سال می‌کوشد صدای آن عده از موزیسین‌هایی باشد که هنوز موسیقی‌شان برای بسیاری ناشناخته است وهمچنین پلی میان موزیسین‌های ایرانی داخل و خارج از کشور و موزیسین‌های غیرایرانی باشد.

هنرمندانی از ایران، آلمان، اتریش، ایسلند، سوئیس، ایتالیا و فرانسه در این جشنواره حضور دارند.

سومین فستیوال “دروازه تهران” تقدیم به همه هنرمندان مستقل

فستیوال امسال “دروازه تهران” به همه هنرمندان مستقل تقدیم شده است. پیتر پیرحسین‌لو، از برگزار کنندگان اصلی این فستیوال در گفت و گو با دویچه وله می‌گوید: «هنرمندان بسیاری هستند که سال‌هاست در کنج اتاق‌هایشان تمرین و کار می‌کنند، موسیقی می‌سازند و بدون چشم داشتی در حال فعالیت هستند. ما فستیوال امسال را به این هنرمندان مستقل و همه کسانی که در این سال‌ها به انجمن هنری “خانه شماره ۴” کمک کردند تا این انجمن بتواند سرپا بماند و به فعالیت ادامه دهد، تقدیم کردیم.»

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.