تظاهرات و بازداشت هواداران پرسپولیس در تهران

یکشنبه, 2ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن

گروهی از طرفداران تیم فوتبال پرسپولیس روز شنبه اول خرداد مقابل ساختمان فدراسیون فوتبال ایران به تظاهرات پرداختند. گفته می‌شود که در پی این تجمع، تعدادی از هواداران پرسپولیس بازداشت شده‌اند.

تجمع طرفداران پرسپولیس در تهران

تجمع طرفداران پرسپولیس در تهران

جمعی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس تهران از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه روز شنبه، اول خرداد، در خیابان سئول تهران و در جلوی ساختمان فدراسیون فوتبال ایران، به تظاهرات پرداختند.

طرفداران سرخ‌پوشان پایتخت ایران در چارچوب این تجمع، به حکم‌های صادر شده از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران پیرامون محرومیت و جریمه بازیکنان این تیم، جلال حسینی، سعید آقایی، مهدی ترابی و فرشاد فرجی اعتراض کردند.

تظاهرکنندگان همچنین با شعارهای خود علیه فدراسیون فوتبال ایران و به ویژه علیه شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس این فدراسیون، توجه‌ها را به خود جلب کردند.

هواداران پرسپولیس با شعار “فدراسیون آبی، خادم استقلالی” به رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران معترض هستند. آنها همچنین به تشویق علی کریمی، رقیب انتخاباتی شهاب الدین عزیزی خادم نیز پرداختند.

گفتنی است که در جمع هواداران پرسپولیس، تعداد زیادی طرفدار زن نیز حضور داشتند.

با حضور نیروی انتظامی، طرفداران پرسپولیس مجبور شدند محوطه جلوی فدراسیون را ترک کنند. تظاهرات هواداران پرسپولیس سپس در خیابان‌های نزدیک و همچنین در جلوی ساختمان باشگاه پرسپولیس، ادامه یافت.

طبق اخبار رسانه‌های داخلی در ایران، از بازداشت چند نفر از هواداران پرسپولیس نیز گزارش داده شده است.

جلال حسینی (راست) در بازی مقابل سپاهان اصفهان

جلال حسینی (راست) در بازی مقابل سپاهان اصفهان

میزان محرومیت‌ها و جریمه‌های مالی

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران روز ۳۰ اردیبهشت حکم‌های خود پیرامون وقوع درگیری‌های دو دیدار اخیر تیم پرسپولیس مقابل تیم‌های استقلال تهران و سپاهان اصفهان را اعلام کرد. بر اساس آن، برخی از بازیکنان پرسپولیس با محرومیت و جریمه مالی، مورد مجازات قرار گرفته‌اند.

جلال حسینی به یک جلسه محرومیت قطعی از همراهی تیم‌خود در مسابقات رسمی محکوم شده است. سعید آقایی و مهدی ترابی هم به یک جلسه محرومیت تعلیقی، محکوم شده‌اند. این بازیکنان در کنار محمد حسین کنعانی زادگان، هر یک به پرداخت مبلغ ۷۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده‌اند. باشگاه پرسپولیس نیز با مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی، مورد مجازات قرار گرفته است.

در حالی که امکان اعتراض به جریمه‌های مالی وجود دارد، حکم محرومیت بازیکنان پرسپولیس قطعی و غیرقابل استیناف است.

جلال حسینی، کاپیتان سرخ‌پوشان پرسپولیس در خصوص حکم مجازات خود می‌گوید: «چرا کمیته انضباطی باید بدون احضار کردن افراد رای صادر کند؟ با چه دلیل محکمی این رای را علیه من داده‌اند؟ مگر می‌شود یک نفر را بدون اینکه دفاعیاتش را بشنوند محروم کنند؟ این چه عدالتی است؟»

طرفداران پرسپولیس در شبکه‌های اجتماعی با راه‌اندازی هشتگ “بیداری”، اعتراض‌شان را به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده‌اند.
از دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.