سعید ملایی در برابر حریف اسرائیلی با اختلاف زیاد به پیروزی رسید

پنجشنبه, ۲۰ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

سعید ملایی (آبی) در مقابل حریف گرجستانی در بازی‌های قهرمانی جهان در توکیو، ۱۳۹۸

سعید ملایی (آبی) در مقابل حریف گرجستانی در بازی‌های قهرمانی جهان در توکیو، ۱۳۹۸

سعید ملایی، از ستارگان تبعیدی ورزش ایران در رشته جودو که اکنون برای مغولستان رقابت می‌کند، روز چهارشنبه، ۱۹ خرداد، موفق شد در برابر یک حریف اسرائیلی با اختلاف زیاد به پیروزی برسد.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، سعید ملایی در چارچوب مسابقات جهانی جودو که در حال حاضر در مجارستان برگزار می‌شود، در یک رقابت زیر ۸۱ کیلوگرم با رقیب اسرائیلی، دین یاکوو گِمِر، روبه‌رو شد.

این مسابقه با برتری قاطع برای ملایی به پایان رسید که موفق شد گمر را به زمین بیندازد.

رقیب اصلی ملایی در مسابقات پیشین، یک جودوکار دیگر اسرائیلی، یعنی ساگی موکی، است که اکنون از دوستان سعید ملایی است. آقای موکی در مسابقات مجارستان شرکت نکرد و این عرصه را برای حضور دین یاکوو گمر باز کرد.

سعید ملایی،‌ ملی‌پوش سابق ایران، در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ به خاطر روبه‌رو نشدن و روی سکو نرفتن با نمایندهٔ اسرائیل، از حریفان خود شکست خورد.

افشاگری سعید ملایی از این که خانواده‌اش توسط وزارت اطلاعات، ورزش و کمیته المپیک تحت فشار قرار گرفته بودند تا عمداً به حریف خود ببازد و با جودوکار اسرائیلی مواجه نشود، جودوی ایران را به گرداب تعلیق برد.

فدراسیون جهانی جودو در سال ۲۰۱۹ ایران را به دلیل «دخالت سیاست در ورزش، نقض مکرر مقررات بین‌المللی و اعمال تصمیمات نژادپرستانه» در عدم انجام مبارزه با ورزشکاران اسرائیلی، از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم کرد.

با اعلام کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو، فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران تا شهریور ۱۴۰۲ از هرگونه فعالیت بین‌المللی محروم است.

سعید ملایی نیز پس از مسابقات جهانی دیگر به ایران بازنگشته و از دولت آلمان درخواست پناهندگی کرد که با این درخواست موافقت شد.

او اینک طی قراردادی که با دولت مغولستان منعقد کرده، با لباس و پرچم این کشور در رقابت‌ها حاضر می‌شود.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.