تبادل آتش بین ارتش آمریکا و نیروهای تحت حمایت ایران در سوریه

سه شنبه, 8ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی عصر دوشنبه چند راکت به سوی پایگاه نیروهای آمریکایی در شرق سوریه شلیک کردند. هیچ صدمه جانی به نیروهای آمریکایی وارد نشده است. نیروهای هوایی آمریکا اقدام به حمله متقابل کرده‌اند.    

default

به گزارش خبرگزاری فرانسه وین ماروتو، سخنگوی نیروهای آمریکایی در سوریه از حمله به نیروهای این کشور در عصر دوشنبه هفتم تیر (۲۸ ژوئن) خبر داده و گفته است که آنها هدف شلیک چندین راکت قرار گرفته‌اند.

به گفته او این حملات خسارات جانی نداشته است. او این خبر را در حساب توییتری خود منتشر کرده و گفته است که خسارات مالی در حال بررسی است. 

این حملات به پایگاه نیروهای آمریکایی در میدان نفتی العمر در استان دیرالزور سوریه انجام گرفته است. خبرگزاری رسمی سوریه، سانا خبر داده است که به دنبال این حملات هواپیماهای ارتش ایالات متحده و متحدانش بر فراز منطقه به پرواز درآمده‌اند.

این خبرگزاری از بمباران پایگاه شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی در میدان نفتی العمر خبر داده است.

رامی عبدالرحمن، رئیس سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز به خبرگزاری فرانسه گفته است، نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در حمله به دیرالزور با “آتش توپخانه سنگین” به شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران پاسخ داده‌اند.

میدان نفتی العمر در شرق در کنترل کردهای سوریه است که با نیروهای آمریکایی همکاری می‌کنند. حملات روز دوشنبه (۷ تیر / ۲۸ ژوئن) در دیرالزور پس از آن صورت گرفت که جنگنده های آمریکایی یکشنبه به دستور جو بایدن به مواضع شبه نظامیان مورد حمایت جمهوری اسلامی در مرز عراق و سوریه حمله کردند.

از: دویچه وله

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.